Előre szólunk, azoknak, akik ha nem is tartoznak a napi szinten nélkülözők egyre bővülő táborához, de - és ilyenek vannak többségben a mai Magyarországon - hónap végén már gondot jelent a hétvégi családi bevásárlás, akiknek nem futja nyaralásra, akiknek nemet kell mondani a gyereknek, ha ő is szeretne "olyat", amilyen az iskolatársainak már van, akikre megrendítő csapást mér egy háztartási gép kimúlása, vagy egy kicsit is komolyabb betegség, akiknek az a luxus, ha a gyerekekkel elmennek egy moziba, és utána még be is kapnak valamit, szóval azoknak ezt, a röpködő milliárdokat nem lesz könnyű olvasni. Hogy létezik egy ilyen Magyarország is, pontosabban, hogy a hátunk mögött, nekünk folyamatosan a gyarapodást ígérgetve, időnként aprópénzt odavetve, de más módon azt is többszörösen visszavéve, suttyomban, maguknak felépítették ezt a másik Magyarországot.
A Napi.hu magyarországi listáján szereplők összvagyona idén megközelítette a 2800 milliárd forintot (azaz a kilencmilliárd eurót), ez 180 milliárddal haladja meg az egy évvel korábbit (a múlt évi 160 milliárdos emelkedés után), miközben mindkét évben nulla közeli volt az infláció Magyarországon.
A friss kiadvány tanúsága szerint az elitklubba szóló „belépőjegy” értéke 6,8 milliárd forintra emelkedett, ami 800 millió forinttal haladja meg a múlt évit, illetve 1,5 milliárddal magasabb a 2014-esnél.(...) Az inflációval korrigálva a kezdeti limit 4,4 milliárd mai forintnak felel meg, innen nézve tehát másfélszeresére nőtt a bekerülési vagyon 15 év alatt. Az első „náboblistát” még Várszegi Gábor vezette 40 milliárd forinttal.
A magyar toplista élén 2010 óta Csányi Sándor áll. A bankár-agrárvállalkozó-MLSZ elnök másfél évtizeddel ezelőtti vagyonát még csak 15 milliárdra becsülték a listát összeállítók, ami tavalyig éppen tizenegyszeresére nőtt, idén pedig 200 milliárd forintra emelkedett. A tavalyi és idei második helyezett Bige László, aki szintén nagy utat tett meg a 2002-es 20 milliárd forinttól, idén 175 milliárdra gyarapította vagyonát.
A kiadvány a vagyon szerinti lista mellett idén immár harmadik alkalommal közöl befolyásrangsort is a kiadványban.A vagyon nagysága ugyanis nem feltétlenül határozza meg a befolyás mértékét és fordítva: vannak olyan prominens személyek, akik vélhetően nem rendelkeznek milliárdokban kifejezhető vagyonnal, a magyarországi gazdasági és társadalmi életre gyakorolt befolyásuk azonban jelentős.
A tavalyi élmezőny nem változott érdemben: az első helyen Orbán Viktor kormányfő, a másodikon Csányi Sándor OTP-vezér, a harmadikon pedig Lázár János kancelláriaminiszter végzett. A negyedik legbefolyásosabb Matolcsy György, az ötödik pedig Vajna András György ( közismert nevén: Andrew G. Vajna )ett. Habony Árpád két helyet rontva a hatodik, Rogán Antal egy hellyel hátracsúszva a hetedik lett ezen a listán. Garancsi István hat pozíciót erősödve a 8. legbefolyásosabb, míg a tizedik helyre Mészáros Lőrinc „futott be”.
"Andynek szerintem nagyon jól áll ez a szín. Imádom..és nézzétek milyen jól lefogyott." - ezt írta a közösségi portálon megosztott kép mellé a kaszinókirály, filmügyi kormánybiztos asszonykája, Vajna Tímea.
A 100 leggazdagabb másfél évtizedes történetében az abszolút csúcsot továbbra is Demján Sándor tartja. Az üzletember vagyona ugyanis már 2008-ban elérte a 300 milliárd forintot, ami akkori árfolyamon 1,2 milliárd eurónak, illetve 1,7 milliárd dollárnak felelt meg. Mivel a válság által legjobban sújtott ingatlanszakmában tevékenykedik, az első magyar dollármilliárdos vagyonát alaposan megtépázta a pénzügyi krízis: 2009-ben a felére, 140 milliárd forintra csökkent, majd a mélypontot 2013-ban 90 milliárddal érte el. Azóta azonban ismét nő, így volt ez 2016-ban is.