E kutatás szerint a britek 68 százaléka nem szeretné, hogy Skócia kiváljon a királyságból, miközben Nagy Britannia Európai Uniós tagságának megszüntetését 32 százalék támogatja.
A legnagyobb skót politikai erő, a Skót Nemzeti Párt (SNP) kilátásba helyezett egy újabb függetlenségi referendumot, amennyiben a skótokat akaratuk ellenére a június 23-ra kiírt brit referendum kilépteti az EU-ból. A 2014-es skót függetlenségi népszavazáson a választópolgárok 55 százaléka voksolt amellett, hogy Skócia az Egyesült Királyság része maradjon és csupán 45 százaléka választotta a függetlenséget, de az eredmény alakulásában nagymértékben hozzájárult az is, hogy kilépésük esetén az uniós tagságot sem tudták volna megőrizni. Az SNP-t különösen megerősítette a függetlenségi referendum, a brit alsóházban a harmadik legnagyobb erő, az 59 skóciai választókerületből 56-t megnyert, így „fenyegetését” London is komolyan veszi.
A Brexit híveinek és ellenzőinek száma különben igen kiegyensúlyozott, ám minden felmérés az EU-tagságot pártolók táborának fokozatos megerősödési tendenciáját igazolja.