A független képviselő közleményében azt írta, a javaslatot az jellemzi a legjobban, ami hiányzik belőle. Nincsenek benne a "Matolcsy-alapítványoknál" halmozódó százmilliárdok és hiányzik a holnapról való gondolkodás - közli. A benyújtott büdzsé nem mutat semmiféle kiutat a ma problémáiból, ugyanis Magyarország legnagyobb baja ma az, hogy a magyar emberek félnek a holnaptól - fogalmaz.
A költségvetési bizottság tagja kijelentette, hogy a régióban egyetlen állam sem költ ilyen sok pénzt magára, a "Fidesz-államgépezet" működtetésére, államtitkárokra, politikai propagandára, bürokráciára és az állami cégek működtetésére, miközben mindez csakis a korrupciót szolgálja.
A politikus elfogadhatatlannak tartotta, hogy százmilliárdokat költenek "luxusberuházásokra", a kormány Várba költözésére, a Liget-projektre, stadionprogramra és "személyes birtokok felvirágoztatására".
Eközben a képzett fiatalok elmenekülnek az iskolákból, az egészségügyből, alig marad, aki tanítson, ápoljon, gyógyítson. Az "elsíbolt" és magánosított százmilliárdok hiányoznak az óvodáknak, iskoláknak, egyetemeknek, a kutató-fejlesztő központoknak, az egészségügynek, de a versenyképességet megalapozó hazai gazdaságnak is - állítja a képviselő.
Eközben nincs adósságcsökkentés, nincs beruházás, nincs piaci munkahelyteremtés, ezért holnap még kevesebb lesz a versenyképes, jól képzett munkaerő, nőni fog a szegénység, az egészségügy pedig egyre alkalmatlanabb lesz az emberek ellátására - írja a politikus.
Szelényi Zsuzsanna azt kéri, hogy a korai fejlesztésre, óvodai fejlesztésre, szisztematikus tanári bérfejlesztésre, nyelvtanulásra, nyitott, autonóm, rugalmas felsőoktatásra és innovációra fordítsanak nagyobb forrásokat.
Az Együtt a következő hetekben olyan módosító javaslatokat nyújt be a költségvetéshez, amelyek a brutális forráskivonás és pillanatnyi osztozkodás helyett Magyarország holnapjáról szólnak és arra törekszenek, hogy ne kevesek kampányszerű gyarapodása, hanem széleskörű társadalmi felzárkózás váljon lehetővé - szögezi le.
A jövő évi büdzsé tervezetét Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kedden a Parlamentben nyújtotta át Gulyás Gergelynek, az Országgyűlés alelnökének. A miniszter a benyújtás előtt azt mondta, hogy a jövő évi büdzsében minden szakterület számára többletforrást biztosítana a kormány az idei évhez képest.
A tárcavezető ismertette: oktatásra 270 milliárd, egészségügyre 167 milliárd, tb- és jóléti kiadásokra 155 milliárd, kultúrára 66 milliárd többletforrást tartalmaz a javaslat. A rendvédelem 114, az önkormányzatok 5 milliárd, az igazságügy 26 milliárd, a külügy 10 milliárd többletforrásra számíthat. Ha az Országgyűlés elfogadja a javaslatot, a honvédelem az ideinél 51 milliárd forinttal nagyobb büdzséből működhet jövőre - tette hozzá.