A demokrata elnökjelöltségét küzdő volt külügyminiszter és a vermonti független szenátor között az elmúlt időkben elmérgesedett a hangnem, különösen azóta, hogy Sanders egy nyilatkozatában azt mondta, Hillary „nem felkészült” az elnökségre. Clinton a CNN által rendezett vitában jelezte, sok mindent vágtak már a fejéhez, de először fordult elő, hogy megkérdőjelezte valaki a felkészültségét. Sanders némiképp visszakozott, mondván, nem a volt First Lady tapasztalatát vagy intelligenciáját vonta kétségbe, csupán az ítélőképességét. Sanders ezúttal is volt szenátusi kollégája fejére olvasta, hogy igennel szavazott az iraki háborúra, megszavazta az amerikai állásokat veszélyeztető szabadkereskedelmi szerződéseket, s lobbicsoportoktól elfogad támogatást.
Clinton emlékeztette vetélytársát, hogy az amerikai elnöki poszt birokosa egyszersmint a fegyveres erők főparancsnoka is lesz, s nehéz döntéseket kell meghoznia. Sanders a New York Daily Newsnak adott interjúban nemigen tudott konkrét válaszokat adni arra, hogyan látna hozzá az izraeli-palesztin konfliktus megoldásához, az afganisztáni válság rendezéséhez, s a terrorizmus elleni harc kérdéseihez. Clinton viszont külügyminiszterként héjának számított nemzetbiztonsági kérdésekben.
Sanders Hillary Wall Street-i cégeknél elmondott beszédei szövegének közzétételét sürgeti, míg Clinton a szenátor elmúlt évekbeli adóbevallásainak nyilvánosságra hozását kérte számon. Kettejük álláspontja eltér a szabad fegyvertartás terén, Hillary azt ígéri, erélyesen szembeszállna a fegyverlobbival, az NRA-vel.
Mindkét demokrata jelölt szorosan kötődik New Yorkhoz. Sanders Brooklynban született, Clinton pedig nyolc éven keresztül volt New York állam szenátora. Mindketten győzni akarnak április 19-én, az előrejelzések szerint New Yorkban 53-39, országosan 47-46 az állás Hillary javára. Sanders erőltette az újabb tévévitát, meglepetésben reménykedve. Clinton előnye azonban tetemes, s mivel a demokraták nem a győztes mindent visz elv alapján osztják el a delegátusokat, Sanders nagy ugrásra nem számíthat. A vermonti szenátor az előző kilenc megmérettetésből nyolcat megnyert, lendületben érzi magát, még ha matematikailag csekély is az esélye a győzelemre. Clintonnak 1758, Sandersnek 1069 delegátusa van, 2383 szükséges a demokrata elnökjelöltség elnyeréséhez.