Aleppo stratégiailag fontos térségben fekszik, gyakorlatilag Szíria ipari fővárosa, s így nehéz megítélni, mikorra sikerül felszabadítani – mondta az orosz elnök. Szerinte a szíriai kormányerők elég erősek ahhoz, hogy jelentős hadműveleteket tudjanak végrehajtani az orosz csapatok visszavonását követően is. Putyin megismételte, hogy nem katonai műveletek, hanem a diplomáciai tárgyalások hozhatják el a békét Szíriában.
Az orosz gazdasági gondokkal kapcsolatosan elismerte, hogy a gazdaság helyzete nem rendezett, idén 3,7 százalékos GDP-csökkenésre számítanak, de jövőre már megindulhat kisebb, másfél százalék körüli növekedés, az ipari termelés terén már idén februárban is pozitív trendet tapasztaltak. Az egyik legsúlyosabban érintett terület az autógyártás, jegyezte meg. „Oroszországban a gazdaság strukturális átalakítására, nem pénznyomtatásra van szükség” – vélekedett az államfő. Putyin megerősítette, hogy az ország devizatartaléka négy évre elegendő, visszaállt a 2014-es, 387 milliárd dolláros szintre. Az orosz elnök támogatást ígért a legnehezebb helyzetben lévő rétegeknek a TASZSZ hírügynökség tudósítása szerint.
Putyin úgy vélekedett, a terrorizmus veszélyét nem lehet csökkenteni, ha az államok nem fordítanak elegendő figyelmet a terrorizmus elleni harcra. Fennáll a veszély a Közel-Keleten, Ázsiában, az Egyesült Államokban, de, mint elismerte, Oroszországban is. Azzal kapcsolatosan, hogy mikor tudják újraindítani a turistajáratokat Egyiptomba, hangsúlyozta, keresik a módját, miképp tudnák megerősíteni az orosz turisták biztonságát. Szerinte arra lenne szükség, hogy az egyiptomi hatóságokkal közösen ellenőrizzék az utasok beszállását, a csomagok és az ételek rakodását. Aggodalmát fejezte ki a Törökországba irányuló turistaforgalommal kapcsolatban is. Évente több mint ötmillió orosz turista keresi fel Törökországot. Az orosz külügyminisztérium jelenleg mindkét úticélt túl veszélyesnek ítéli. Mint mondta, Törökországban gyakorlatilag polgárháború folyik, nehézfegyvereket, tüzérséget vetnek be. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy szeretnék fenntartani a jószomszédi kapcsolatokat. Putyin közölte, néhány napos vakációra készül a Krím-félszigetre, mint mondta, a helyiek meghívására. Oroszország 2014-ben csatolta el a területet Ukrajnától. Az orosz elnök elismerte, nem számít rá, hogy az közeljövőben feloldaná a Nyugat az emiatt Oroszországra kirótt szankciókat. Közölte, nem gondolja, hogy a kormányfőváltás nyomán javulna a viszony Kijevvel. Az orosz elnök szerint Ukrajna megsérti a minszki megállapodást.
Az orosz elnök provokációnak nevezte a „panamai papírok” kiszivárogtatását, sok kérdést kapott az üggyel kapcsolatosan. Védelmébe vette csellista barátját, mondván, Szergej Rolduginnak már nincs nagy vagyona, ugyanis minden pénzét ritka hangszerekre költötte. Mint mondta, a Goldman Sachs nagyon kemény feltételekkel adott hitelt Rolduginnak.
Az amerikai elnökválasztással kapcsolatosan Putyin megjegyezte, helytelen, hogy az amerikai vezetők különlegesnek képzelik magukat. „Ez nem helyes gondolkodás” – mondta. Barack Obamát ugyanakkor dicsérte, amiért elismerte, hogy az Egyesült Államok hibát követett el Líbiában.
Az „Egyenes vonal Vlagyimir Putyinnal” programot évente megrendezik. Három orosz csatorna élőben közvetítette a programot. Tavaly négy óra hosszat tartott, idén három óra 39 percig válaszolt a beküldött kérdésekre.