Budapest Sportaréna;néptánc;35. Táncháztalálkozó;népi kultúra;

- Több ezren táncoltak a Sportarénában

A néptánc igazi szenvedély, a népi kultúra pedig valódi örömforrás. Ezt tükrözte a 35. Táncháztalálkozó, amelyet a Papp László Budapest Sportarénában rendeztek.

A résztvevők között voltak komoly érdeklődők és hobbitáncolók is. Mindenesetre ez a népművészeti és hagyományőrző esemény nagy lehetőség azoknak, akik szívesen ismerkednek meg közelebbről a különféle táncszokásokkal.

A kicsik leginkább az Sulibank-mókusnak örülhettek. Sokan ropták a "Tini-táncházban" is, ahol az ország különböző pontjain zajló középfokú táncos képzések tanulói tekinthették meg a velük egykorúak koreográfiáit. Kicsik és nagyok válogattak a kirakodóvásár portékái között egész nap. Este pedig kezdetét vette a nagyszabású gála, ahol Magyarország minden tájegységének táncai bemutatkoztak a közönség előtt.

Természetesen nem maradhatott el a jutalomosztás sem, átadták az OTP Bank Táncház-díját és Táncház-érmeit is. Ebben az évben egy kicsit komolyabb volt a tét, ugyanis idén 500 ezer forinttal díjazták a legjobbat - mondta Bocskai István, a bank társadalmi kapcsolatok osztályának vezetője. A díjat a Tázló Együttes vehette át, a közönség hatalmas ovációja közben. “Igyekszünk minél több embert becsábítani a táncházunkba. Számunkra nagyon fontos, hogy a moldvai csángó tánc, amivel mi foglalkozunk, minél több emberhez eljusson” – mondta az együttes vezetője. A Táncház-érem díjazottjai idén: Csatai László, Nagy Zoltán József (posztumusz), Szabó Szilárd és Németh Ildikó, valamint Tündik Tamás.

Ma – József Attila költő és Márai Sándor író születésének napján – tartjuk a magyar költészet napját. A legtöbb magyar városban rendezvényekkel, irodalmi műsorokkal kísért versünnep kapcsán arra kerestük a választ, mi ma a költészet szerepe, lehet-e az irodalommal komoly társadalmi tettet végrehajtani.