Szerintem;március 21;

- Hová lett március 21?

1957. márciusában az óbudai Hévízi úti lakótelep építésén dolgoztam, lakatosként korlátot szereltem az egyik házban. Egyszer az ebédszünetben odajött hozzám egy ember, és arról kérdezgetett, érdekel-e a politika, meg ilyesmi. Mondtam, hogy érdekel, de nem vagyok párttag. Jó, mondta, ha érdekel, március 21-én lesz néhány rendezvény, mennyek el valamelyikre. A rendezvények hírét nem verik nagydobra. Öt helyszínt említett, ebből háromra emlékszem. Az egyik a Köztársaság téren volt, ott Marosán György aztán Komócsin Zoltán beszélt, a másik az Árpád-híd pesti hídfőjénél, dr. Münich Ferenc volt a szónok, a harmadik Pesterzsébeten Rónai Sándorral.

A Köztársaság térre mentem el, nagyon sokan voltunk, az emberek be sem fértek a térre. Ott jelentették be a KISZ megalakulását. Sokat gondolkodom azon, napjainkban miért kerülik ezt a témát a történészek? Most először Orbán Viktortól hallottam - szokott fideszes módon - csepülni a Tanácsköztársaságot. Ez is több a semminél, de talán az sem illik bele a "forgatókönyvekbe", hogy 1957-ben, közvetlenül a forradalom után mit keresett olyan sok ember március 21-én és május 1-jén a "kommunisták rendezvényein".

Április elején indul a fix telepítésű traffipaxok éles használata, amikor a szabálytalankodók már büntetésre is számíthatnak. A rendszer bevezetésétől a közlekedési morál javulását várják, kérdés, hogy a szinte véletlenszerűen történő, kis súlyú szabálytalanságok elkövetőit sújtja-e jobban az alkalmazás vagy az ámokfutókat.