VI kerület;VI. kerületi önkormányzat;választási csalás;

- Csalás a VI. kerületben - Feloszlatják az önkormányzatot?

A tervek szerint a testület feloszlatása is napirendre került volna a budapesti VI. kerületi képviselő-testület csütörtöki ülésén, mivel már az ügyészség is kimondta, hogy választási csalás történt a kerületben 2014-ben.

A feloszlatást négy ellenzéki képviselő kezdeményezte, mindezt rendkívüli ülésen tárgyalták volna meg, amit a kerület vezetése össze is hívott ugyan, ám az ülést “hétfőn (március 14-én) este fél 9-kor hirdették meg másnap, azaz március 15-én reggel 8 órára, e-mailben" – írta az LMP-s Heltai László. A másnapi ülés határozatképtelen volt, mindössze Heltai és két fideszes kollégája jelent meg. A Terézvárosi Önkormányzat szerint ők a jogszabályoknak megfelelően jártak el, ugyanis a képviselő-testület sürgősséggel történő összehívását tíz napon belül kell megtenni.

A baloldal már a 2014-es önkormányzati választásokkor gyanakodott arra, hogy választási csalás történt, a Fidesz és Schmuck Andor pártja, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártja összejátszott az aláírásgyűjtéssel. Több száz olyan támogatót találtak ugyanis, aki papíron a Fidesz, illetve Schmuckék jelöltjeit is támogatta (így lehettek jelöltjei Schmuckéknak), az aláírások viszont szerintük nem egyeznek. A baloldal feljelentést tett, a nyomozás elindult, majd másfél évvel később Polt Péter legfőbb ügyész is megerősítette: valóban csalás történt, hamis ajánlásokat adtak le Schmuckék. A nyomozást tavaly decemberben felfüggesztették, mert nem tudták megállapítani az elkövetők kilétét. Ugyanis az egyik szociáldemokrata koordinátor meghalt, a másik felelős adatai pedig fiktívek, őt nem találták. A rendőrség felfüggesztő határozatát a Fővárosi Főügyészség hatályon kívül helyezte, a Legfőbb Ügyészség pedig a nyomozás határidejét 2016. május 25-ig meghosszabbította.

Hozzávetőleg 120 millió forintért 110 internetes oldalt vásárolt meg az Médiaszolgáltatást Támogató- és Vagyonkezelő Alap (MTVA) felügyelete alatt álló Új Média Kft. Várhegyi Attila családjának cégétől arra hivatkozva, hogy vidéki hírhálózatot építenek ki. Az oldalak többsége ugyanúgy néz ki, a tartalom is ugyanaz, a látogatottságuk pedig kimutathatatlan.