Mészáros Lőrinc;Tiborcz István;Nárcisz;Orbán-majorság;

Korábbi felvétel. FOTÓ: Népszava

- Tiborczék, Mészárosék új földjeitől dagad az Orbán-majorság?

A Fejér megyében tartott földárveréseken újabb földrészeket vásárolt magának a miniszterelnök veje és családja. A Nemzeti Földalapkezelő weboldalán megjelentek alapján az Index írta, hogy Tiborczék egy nap alatt összesen 216.7 millió forintot költöttek el földekre, de újabb területekkel gazdagodott a hónapban Mészáros Lőrinc rokonsága is. Az Együtt szerint Tiborczék, Mészárosék és Flierék is Orbán strómanjai, így az ő földvásárlásain keresztül maga a kormányfő jut több száz hektár állami földhöz, tovább duzzasztva a már így is terebélyes Orbán-majorságot.

Nemzeti Földalapkezelő weboldalán megjelent márciusi licitek eredményeiből derült ki, hogy Orbán Ráhel férje és annak édesapja, Tiborcz Sándor egy nap alatt tíz árverésen is bevásárolt Fejér megyei földekből. Március 7-én 216 millió forintot költöttek el, hogy megvegyenek 193 hektárt a Bicske közigazgatási területéhez tartozó földekből – írta az Index.

Az új területek közel vannak Tiborczék régi birtokához, a Felcsúttól hat kilométerre lévő Tükröspusztához, amely 1997-ben került a család birtokába. A területen egy 40 hektáros lovas szabadidőparkot is kialakítottak. A lovas parkot és a közelében lévő Tiborcz-tanyát Orbán Ráhel és Tiborcz István esküvője előtt még árulták tulajdonosai, összesen 420 millió forintért, később azonban visszavonták a hirdetést. A család azonban 2016 elején a környéken található Mányon is terjeszkedett: közel háromszáz hektárnyi földet vettek 330 millió forintért.

Újabb földekkel gazdagodott Mészáros Lőrinc rokonsága is márciusban. A szintén felcsúti illetőségű Mészáros János március elején Száron vásárolt közel 49 millió forintért 77,7 hektár földet. Szintén a Felcsút melletti Alcsútdobozon is terjeszkedni kezdtek: a Mészáros família tagjai több mint egymilliárdot fizettek az Orbán Győző tulajdonát képező Hatvanpuszta majorság körüli földek felvásárlásáért. Az Alcsútdoboz közigazgatási területéhez tartozó, frissen elárverezett földeket szinte kizárólag a Mészáros-família tagjai birtokolják - írta a portál.

Együtt: Tiborczék, Mészárosék Orbán strómanjai
Az Együtt a 444.hu-ra hivatkozva írt Mészáros Lőrinc és Tiborcz István rokonságának földvásárlásairól, hozzátéve, hogy a Flier-család is összesen 151 hektárt vehetett, 192 millióért. Az ellenzéki párt szerint Tiborczék, Mészárosék és Flierék is Orbán Viktor strómanjai, akiken keresztül nem más, hanem maga a miniszterelnök vásárolja fel ezeket a földeket. Az Együtt szerint a Fidesz új földesúri osztályt épít Magyarországon, ezek a vásárlások mind ezen törekvés részei. A párt azt ígéri, hogy a kormányváltás után minden jogtalanul kiosztott állami földet vissza fog venni, nem maradhat el azok elszámoltatása, akik éveken keresztül meglopták a magyar polgárokat.

 

A titokzatos Orbán-major

Ahogy a Népszava már beszámolt róla, az Orbán-majorság területeinek és hátterének felgöngyölítése egy a kormányfő által a Facebookon megosztott képpel kezdődött, amin a miniszterelnök a család kuvaszával, Nárcisszal pózolt, akit valakik egyszer majdnem agyonvertek a család felcsúti kertjében. A 444.hu két munkatársa felkerekedett, hogy tisztázza a kutya hollétével kapcsolatos zűrzavart és egy Alcsútdoboz mellett faluban meg is találta az ebet, egy majorságban. Hatvanpusztán, egy 13 hektáros, az országúttól úgy 200 méterre fekvő birtokon, az egykori főhercegi majorban, ahol öt, gyönyörűen felújított, inkább kastély-, mint majorságjellegű épület áll. 

Az egykori Habsburg-birtokot Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester és milliárdos gázszerelő bérli Orbán Győző ingatlanos cégétől, a CZG Ingatlanforgalmazó Kft.-től. Amit maga Mészáros erősített meg az Átlátszónak 2012-ben adott videóinterjújában. A sajtó akkor kezdett arról írni, hogy a szépen felújított hatalmas műemlékegyüttes valójában Orbán titkos dácsája. Aminek írásos nyoma a fájdalmasan korán elhunyt oknyomozó, Ferenczi Krisztina Narancsbőr című kötetében is megtalálható. Valamint az Átlászón 2012. május 10-én közölt cikkében: a 13 hektáros műemléki területet azok az állami földek veszik körül, amiket Mészáros cége, a Búzakalász 66 Kft. a közelmúltban nyert el 20 éves bérletre, mellette Lévai Anikó szántói fekszenek. Az Alcsútdoboz-Hatvanpusztán fekvő 13 hektáros majorságot magas aranykorona értékű földek veszik körül és a terület legszebb, platánfasorán lehet eljutni a dombon fekvő ingatlan együtteshez, amelyet Mészáros állításával ellentétben felújítottak.

Arra már nem Mészárostól kellene választ várni, ki, mikor lakja a majorságot, amelyet újra és újra felfedez a média. Vajon igaz-e az a pletyka, amit egy környékbeli mondott a Népszavának: azt beszélik, ott jönnek össze a rendszeresen a "nagyfejűek" megbeszélni a dolgokat.

Bérplafont vezetne be a Lehet Más a Politika (LMP) az állami vállalatok vezetőinek fizetésére, egyúttal pedig a közszféra bérfejlesztését sürgeti - közölte Szél Bernadett országgyűlési képviselő szombaton.