Az ellenzéki párt társelnöke elmondta: a Fidesz 2009-es törvényjavaslatát "aktualizálta", ezt nyújtja be a parlamentnek, mert szerinte elfogadhatatlan az állami vállalatok vezetőinek magas fizetése. "A Fidesz láthatóan megfeledkezett az arcátlanul magas fizetések problémájáról, de az LMP nagyon is emlékszik erre, ahogy emlékeznek azok a magyar emberek is, akik a tisztességgel elvégzett, kemény munka ellenére sem jönnek ki a pénzükből" - tette hozzá.
Szél Bernadett szerint a helyzet jelentősen romlott az elmúlt években: tavaly mintegy ötmillió forintra nőtt a legjelentősebb állami vállalatok vezetőinek havi bére. Ezt kiegészíti a prémium, amivel együtt az érintett vezetők közel hatmillió forintot vihetnek haza havonta, ami évente 72 millió forintot jelent.
Eközben a MÁV-nál 2013-ig a dolgozók bérét nem emelték, ezt követően évente átlagosan 2,5 százalékkal, idén pedig 0,5 százalékkal növelték - tette szóvá, hozzáfűzve: a Nemzeti Vagyonkezelőnél az elmúlt öt évben nem volt béremelés, a Magyar Postánál pedig még a pár százalékos bérfejlesztést is feltételekhez kötötték.
"Mi elfogadhatatlannak tartjuk, hogy miközben nő a dolgozói szegénység a kormány az amúgy is jól kereső keveseknek emeli a bérét" - hangsúlyozta Szél Bernadett. Közölte: az állami vállalatok vezetőinél maximum a minimálbér hússzorosát tartják elfogadható fizetésnek. Elmondta azt is, hogy az LMP felhívja majd a figyelmet azokra a fideszes képviselőkre, akik annak idején támogatták, a mostani szavazás alkalmával pedig elutasítják a javaslatot.