Trump rendezvényei ellen élesedik a tiltakozás. Chicagóban pénteken olyan összecsapások robbantak ki a rasszizmust, idegengyűlöletet szító milliárdos hívei és az ellene tüntetők között, hogy a hatóságok tanácsára Trump lemondta kampánygyűlését az Illinois-i Egyetemen. A Washington Post szerint a Trump elleni tiltakozást Facebook-on szervezte a fekete és a muszlim diákok egyesülete. Előző nap egy békés tiltakozót arcon vágtak Trump egy másik gyűlésén, de korábban kivezettettek egy nőt, csak mert a pólóján tudatta, hogy muzulmán. Trump gyűlésein egyre uszítóbb hangnem, noha a milliárdos tagadja, hogy ő hergelné a tömeget. Szombaton Ohióban egy férfit a titkosszolgálat állított meg, mert Trumpra akart támadni a pódiumon.
Az erőszak ellen hívott fel Hillary Clinton is clevelandi kampánygyűlésén. „Trump durva, megosztó retorikája, az erőszakra és agresszióra bátorítás nem csupán rossz, hanem veszélyes” – mondta a volt First Lady. Bernie Sanders, a másik demokrata elnökaspiráns visszautasította Trump vádjait, hogy az ő hívei lettek volna a chicagói tüntetők. „Trump hívja fel támogatóit, vessenek véget az erőszaknak, mert ez nem méltó Amerikához” – mondta a szenátor.
Szombaton az amerikai fővárosban tartott republikánus caucust hajszállal Marco Rubio floridai szenátor nyerte, John Kasich ohiói kormányzó lett a második, ketten osztoztak a 19 delegátuson. Wyomingban megyei jelölőgyűléseken Ted Cruz nyerte el a legtöbb delegátust, a 12-ből 9-et, Rubio és Trump egyet-egyet kapott, ez még nem végeredmény. Guamon is a texasi szenátor nyert. Igazi fordulópont a március 15-i mini szuperkedd lesz, amikor hat államban szavaznak.