Visszalépésre szólította fel Marco Rubiót győzelmi beszédében Donald Trump, mivel a floridai szenátornak szombaton egyetlen államban sem sikerült nyernie. Trump nem bocsátja meg Rubiónak, hogy megjegyzést tett a kezei nagyságára, „lám, a választók meg is büntették ezért”, mondta. A milliárdos nagylelkűen gratulált Ted Cruz texasi szenátornak két győzelméhez, de rögtön támadott is: nem csoda, hogy Cruz győzött a Kanadához közel fekvő Maine-ben, hiszen Kanadában született. Trump szerint emiatt a texasi szenátor nem is indulhatna az elnökségért. (Mivel Cruz édesanyja amerikai, mindenképpen amerikai állampolgárnak számít, de Trump perrel fenyegeti.) Trump rögtönzött sajtóértekezletén, egy floridai golfklubban azt mondta: alig várja már, hogy Ted Cruzzal párharcot vívjon.
A louisianai előválasztáson Trump a voksok 41 százalékát szerezte meg, Cruz 37 százalékot ért el, Rubio viszont csak 11 százalékot, a még versenyben lévő John Kasich ohiói kormányzó alig 6-ot. Kentuckyban Trump 35, Cruz 31, Rubio 16, Kasich 14 százalékot kapott. Kansasban Cruz 48 százalékkal fölényesen nyert, Trump csak 23 százalékot ért ott el, Maine-ben Cruz 45 százalékkal nyert, Trump 32 százalékkal lett második.
A CNN emlékeztetett, Kansasban mindig jól szerepelnek az erősen konzervatív, az evangéliumi keresztény szavazók támogatását élvező jelöltek, 2008-ban Rick Santorum, 2012-ben Mike Huckabee nyert ott, de egyikük sem lett republikánus elnökjelölt. Győzelmei ellenére kétségesnek tartják, hogy Cruz a keményvonalas konzervatív szavazótáboron túl is szélesíteni tudja támogatottságát. Jelenleg azonban ő az egyedüli, aki elvileg képes lehet megállítani Trumpot. Az üzletember-showman gyenge pontjait mutatja, hogy nem tudott nyerni a caucus-államokban, s csak szoros versenyben nyert Kentuckyban, ahol most először nem előválasztáson, hanem jelölőgyűléseken döntöttek. Gyengébben szerepel a milliárdos ott, ahol zárt az előválasztás, azaz csak bejegyzett republikánusok voksolhatnak. Az NBC szerint lehetett hatása Mitt Romney volt elnökjelölt szavainak, aki „csaló, hamis” jelöltnek nevezte a milliárdost, hiszen Trump ezúttal a vártnál szerényebb arányú győzelmeket aratott.
Összességében Trump már 12 államban győzött, Ted Cruz hat államot vitt el, Marco Rubio eddig egyetlen egy államban, Minnesotában tudott nyerni, John Kasich egyben sem. Sem Rubio, sem Kasich nem lép vissza a március 15-i mini szuperkeddig, hiszen saját államaikban, Floridában és Ohióban akkor lesz az előválasztás. A republikánusoknál a delegátusgyűjtésben Trump vezet, 374 küldött támogatását szerezte meg eddig, Cruznak 293, Rubiónak 123 küldöttje gyűlt össze.
Hillary Clinton a favorit továbbra is a demokratáknál, noha szombaton Bernie Sanders két államban, Kansasban és Nebraskában is nyerni tudott, mindkét államban jelölőgyűléseket tartottak. A legtöbb delegátust Louisianában lehetett megszerezni, a déli államban, ahol magas az afrikai-amerikai lakosság aránya, Clinton ismét fölényesen nyert, a voksok 71 százalékát szerezte meg, Sandersre 23 százalék voksolt. Nebraskában 56-43 arányban, Kansasban 67-32 arányban nyert a magát demokratikus szocialistaként meghatározó Sanders szenátor.
Noha Bernie Sanders fogadkozik, hogy kitart egészen a demokrata elnökjelölő konvencióig, a delegátusokat tekintve helyzete eléggé lemaradt, míg Clinton mögé 1121 küldött sorakozott fel eddig, Sanderst 479 támogatja.
Hillary Clinton már a küzdelem egy következő állomásán, Michigan államban, az autóipar fellegvárában, Detroitban tartott kampánygyűlést. Gratulált Sanders két győzelméhez, de megköszönte, hogy a választók az ő delegátusainak számát is növelték. A legtöbb küldöttet szombaton Louisianában lehetett megszerezni, az 51-ből Clinton 35-öt állított maga mögé, de tizet-tizet a másik két államban is elnyert. Clinton kampányának valójában jót tesz a versengés Sanders szenátorral, hiszen így a szavazók a demokrata vetélkedésre is figyelnek. Idén ugyanis a nyolc év után revansra vágyó republikánus szavazók motiváltabbak, mint a demokraták, jóval többen nyilvánítanak véleményt az előválasztásokon.