Az ENSZ-megbízott szerint logisztikai és technikai okok tették szükségessé a halasztást, de meg akarják várni azt is, hogy tiszteletben tartják-e az érintett felek az ellenségeskedések beszüntetéséről kötött megállapodást. A damaszkuszi kormánnyal szembenálló ellenzék főbb csoportjai elégedetlenek a tűzszünet eddigi eredményeivel, s még nem döntötték el, részt vesznek-e a következő genfi fordulóban. A szaúdi támogatást élvező, több tucat ellenzéki szervezetet tömörítő Legfelsőbb Tárgyaló Bizottság szerint jelenleg nincsenek meg a feltételei az érdemi béketárgyalásoknak.
Tény, hogy a részleges tűzszünet első hetében 135 ember veszítette életét a londoni székhelyű Szíriai Emberi Jogi Megfigyelő Csoport adatai szerint. Azokon a területeken pedig, amelyekre nem vonatkozik a fegyvernyugvás, 552-en haltak meg. Szíria számos térségében folytatódtak a harcok, s a kormányerők az orosz légitámogatást kihasználva tovább harcoltak számos stratégiailag fontos pont bevételéért.
John Kerry amerikai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a minap telefonon tárgyalt a szíriai helyzetről, mindketten sürgették, hogy a lehető leghamarabb kezdődjenek meg a béketárgyalások. Adel al-Dzsubeir szaúdi külügyminiszter szombaton párizsi sajtóértekezletén úgy nyilatkozott, hogy Bassár al-Aszad szíriai elnöknek a politikai átmenet kezdetén, s nem a végén kell távoznia.