Ez Clinton első igazán impresszív győzelme, amely a lehető legjobb belépő számára a közelgő nagy megmérettetés, a március 1-i Szuperkedd előtt. Hillary 2008-ban alulmaradt itt Barack Obamával szemben, s azt a vereséget soha nem tudta kiheverni. Idén a dél-karolinai vereség Sander előtt zárhatja le a demokrata elnökjelöltség felé vezető utat.
A Clinton-kampány eleve úgy számolt, hogy Dél-Karolináig vergődni fognak, de attól kezdve Hillaryt már nagyon nehéz lesz megállítani. Bernie Sanders erős lehet saját szűkebb pátriájában, a döntően fehér lakosságú, progresszív, liberális New Englandben, de alacsonyabb a támogatottsága a déli államokban, ahol jelentős afrikai-amerikai szavazórétegre támaszkodik a Demokrata Párt.
Dél-Karolinában az exitpoll-felmérés szerint a fekete választók 86 százaléka Clintonra szavazott, magasabb arányban voksoltak rá, mint 2008-ban Obamára, de a fehér választók körében is 54-46 arányban nyert. Az afrikai-amerikaiak 94 százaléka nyilatkozott úgy, hogy szeretnék, ha Clinton lenne a demokrata elnökjelölt. Bernie Sanders hiába költött 2 millió dollárt a dél-karolinai tévéhirdetésekre, nem tudott fordítani. Hillary Clinton kampányában nagy hangsúlyt helyezett arra, hogy elnökként Obama örökségének folytatója kíván lenni.
Győzelmi beszédében Clinton az össztüzet várható republikánus ellenfelére összpontosította. „Bármit is mondanak, nem kell újra naggyá tennünk Amerikát, mindig is az volt” – utalt a Trump-kampány jelszavára, hozzátéve, falak építése helyett a megosztottságnak kell véget vetni az Egyesült Államokban. Bernie Sanders nem várta meg a szavazatszámlálás végét, már Minnesotából gratulált Clintonnak.