turizmus;Tuzson Bence;Nemzeti Turisztikai Ügynökség;

Fotó: Népszava

- Bejelentették: Nemzeti Turisztikai Ügynökség jön létre

A turisztikai iparág fejlődése érdekében hatékony, modern, jól működő szervezetrendszer kialakítására van szükség, ezért létrejön a Nemzeti Turisztikai Ügynökség, a turizmussal kapcsolatos erőforrások koncentrálására - jelentette be Tuzson Bence a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára a Budapest Turizmusa 2020 konferencián. "Amit eddig korábban titkoltak, majd tagadtak, az most már hivatalos: megkezdődik a magyar turisztikai szektor államosítása" - közölte Ujhelyi István, az MSZP alelnöke.

A Nemzeti Turisztikai Ügynökség részleteinek kidolgozása folyamatban van, létrehozásával egy helyre kerülhet a turisztikai szervezés, -képzés, és az ország marketingje is - fogalmazott a kormánybiztos.

Tuzson Bence szerint a főváros és a turisztikai iparág jelentőségét mutatja, hogy 2015-ben a Budapesten töltött vendégéjszakák száma meghaladta a 8,7 milliót, 7 százalékkal nőtt az előző évhez képest. A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a tavaly Budapestre érkező 3,2 millió külföldi 7,7 millió éjszakát töltött a fővárosban, a maradék 1 millió belföldi vendégéjszaka volt. A legtöbb turista az Egyesült Királyságból érkezett, és egyetlen év alatt 25 százalékkal nőtt az ázsiai vendégek száma - olvasható a kiosztott közleményben.

A kormánybiztos elmondta: bár az elmúlt öt évben is rengeteg fejlesztés valósult meg, a következő években további beruházások várhatóak, így például megújul a Duna part, a Budai Vár, a Dagály Uszodaközpont és a Puskás Ferenc Stadion is. 

Bánki Erik, a gazdasági bizottság kormánypárti elnöke a turizmus szempontjából szintén kiemelkedő beruházásnak nevezte a 2019-re elkészülő Konferencia Központot, amellyel Budapest 10 éven belül bekerülhet a világ három leglátogatottabb desztinációja közé, városi adottságai, árérték arány és ismeretség alapján.

El a kezekkel a turizmustól!
Amit eddig korábban titkoltak, majd tagadtak, az most már hivatalos: megkezdődik a magyar turisztikai szektor államosítása - írja közleményében Ujhelyi István, az MSZP alelnöke.
Az Európai Parlament közlekedési és turisztikai szakbizottságának turizmusért felelős alelnökeként ismét felhívom az Orbán-kormány figyelmét, hogy a magyar ágazatnak nem újabb kádertemetőkre és haveri kifizetőhelyekre van szüksége, hanem adócsökkentésre, jelentős marketing-forrásnövelésre, illetve az ágazatban dolgozók itthon tartásához szükséges programokra. Ezt a kormány is tudná, ha meghallgatta volna a szakmai szervezetek beszámolóját.

A turizmus az egyetlen gazdasági szektor, amely a válság ellenére is képes volt a növekedésre és amely Európában és Magyarországon is a GDP tíz százalékát biztosítja. Magyarországon több mint négyszázezer, Európában pedig közvetlen módon tízmillió munkahelyet garantál és majd kétmillió vállalkozásnak nyújt megélhetést. A turizmust éppen ezért segíteni, támogatni és ösztönözni kell, nem pedig fideszes polip módjára rátelepedni.

 

Korábban írtuk: Megkezdődött a küzdelem a Fidesz vezető politikusai között az idegenforgalomban elkölthető százmilliárdokért. Aki nyer, az évekre bebetonozhatja magát a hazai turisztikai ágazatban.

Az államosítási hullám elérheti a turisztikai ágazatot is. A kormány két tagja, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Rogán Antal propagandaminiszter marakodik a koncért, azért a 8,4 milliárd forintért, amelyet a turizmus marketingköltségeire elszámolhatnak. Az ilyen „osztozkodásból” azonban soha nem maradhat ki Vajna András filmügyi biztos, a TV2 tulajdonosa, a játékkaszinó-mutyi egyik győztese sem.

Aki megszerzi a hatalmat a hazai idegenforgalom fölött, az ráteheti a kezét az ágazati pénzekre. Bonyolítja a helyzetet, hogy az ügyben Rogán a „stróman” szerepét játszhatja csak el, hiszen ha minden az elképzelése szerint alakul, akkor a Magyar Turizmus (MT) Zrt.-t nem is ő, hanem Seszták Miklós fejlesztési miniszter felügyelné a Varga vezette gazdasági tárca helyett. Az egyelőre még kérdéses, hogy ebből a küzdelemből ki kerül ki győztesen.

Lásd mégVajna a turizmusból sem marad ki?

A Demokratikus Koalíció ügyvezető alelnöke szerint a kötelező betelepítési kvótáról szóló népszavazás azért is hazug, mert a kormány már tavaly érdemben megkezdte a menekültek betelepítését, Magyarország ugyanis 508 embert befogadott.