Nos, annak ellenére, hogy az eseményt jóelőre meghirdették, a felhívás a népszerű közösségi portálon el is jutott mintegy 100 ezer emberhez, az ünnepinek szánt eseményre egyetlen ember sem jelentkezett.
A szervező a benépesültnek nem mondható helyiségben elmondott "ünnepi beszédében" kiemelte:
Nem tudni ennek mi lehet az oka, vagy nem olvasták a meghívót, vagy nem akarnak emlékezni a ma legmagasabb politikai szerepet betöltő roma politikussal. Sajnos olyan egyetemisták sem jelentkeztek, akik részt vettek volna az ELTE-n Farkas Flórián előadásain, pedig büszkén hirdette, hogy ott 2006-ig óraadó tanár volt.
A RomNet újságírója elmondta azt is, hogy érdeklődésükre Péterfalvi Atilla, az adatvédelmi hatóság elnöke kiadott egy állásfoglalást, amelyben leírja: „egy országgyűlési képviselő alap- és középfokú végzettségének ténye, helye, és ideje közérdekből nyilvános adatnak minősül”.
Életrajzából nem csak a sajtó által feltárt adatokból tudjuk, hogy az 1957 szeptemberében született Farkas Flórián az általános iskola első hat osztályát Tiszaroffon végezte, aztán a megyeszékhelyre, Szolnokra költözött. Mint azt a 168 óra újságírója, Kardos Ernő a roma politikus portréjában néhány hónappal ezelőtt megírta, a 7. és 8. osztályt már felnőttként, a dolgozók iskolájában fejezte be. A Magyar Narancs 1998-ban, ügyészségi és bírósági források alapján írt arról, hogy Farkas Flóriánt 1975 és 1982 között háromszor is elítélte a bíróság jogerősen felfüggesztett és végrehajtandó szabadságvesztésre, és több olyan információt is kaptunk, hogy az alapvégzettségét, huszonévesen,éppen ebben az időszakban szerezte meg - mondta az "ünnepi beszédben" Hidvégi-B. Attila, majd a korrektség jegyében hozzátette:
Ennek a szóbeszédnek nem adunk alapot, ezért abban bízunk, az érintett cáfol minden nemű híresztelést azzal, hogy nyilvánosságra hozza bizonyítványát. Azt gondoljuk, 25 év ködös homályát sikerülne így tisztáznia. Sajnos 18 év alatt egyszer sem reagált Farkas Flórián arra, hogy valóban volt-e korábban büntetve, és miért került a bíróság elé. A „Törvényesség, erkölcsösség és szakmaiság” politikáját hirdető Farkas Flóriántól a minimum követelményként elvárható lenne, hogy ezeket az adatokat nyilvánosságra hozza, és ha szükséges, cáfolja az állításokat.