Az igazgató az Origónak hozzátette, szerinte semmilyen kár nem érte a Szépművészetit, és az esemény "meghívotti köre" indokolta, hogy felajánlja a múzeumot. Baán elismerte azt is, hogy az eset idején nem tájékoztatta Hiller István akkori oktatási és kulturális minisztert, és az igazgató azt állította, más is megkapta már ingyen a múzeumot magáncélra.
Kiderült az is, hogy Habony üzleti kapcsolatban volt a Szépművészeti Múzeum termeinek kiadását intéző cég egyik felügyelőbizottsági tagjával, Rostás Zoltánnal - szúrta ki a 444. A tisztviselő jelenleg a Városligeti Ingatlanfejlesztő stratégiai igazgatója és a BKK igazgatósági tagja is, de ennél is érdekesebb, hogy 2003 és 2012 között tulajdonosa volt két, azóta felszámolt cégnek, a CCC + Bogner Kft.-nek és a Museumsystems Kft.-nek. Habony a CCC + Bognert 1997 és 2003 között birtokolta, a Museumsystemst 1998 és 2003 között. 2003 áprilisában mindkét cég tulajdonosa és ügyvezetője Rostás lett. A teremkiadásokkal foglalkozó Kultúra 2008 Nonprofit Kft. pénzügyeit nem ellenőrzi sem az Állami Számvevőszék, sem a fenntartó Emberi Erőforrások Minisztériuma. Erre csak a tulajdonosa, a Szépművészeti Múzeum Pártoló Alapítvány jogosult. Az alapítvány elnöke a miniszterelnöki tanácsadó barátja, a múzeum vezetője, Baán László. Habonnyal ellentétben a kormány többször is fizetett a cégnek a terembérletért: például a Miniszterelnökség 2013-ban 4,5 millió forintot.
Miközben folyamatos támadások érték a Szépművészetit, illetve Habonyt, Baán és Habony együtt szórakozott egy fővárosi luxushotelben - tudta meg a HVG. A szerdai kiállításmegnyitón a kormányzati tanácsadó állítólagos barátnője a festményeit, Vajna Tímea gyémántüzlete pedig az új ékszerkollekcióját mutatta be. A Kempinski Hotelben tartott rendezvényre több újságíró is megpróbált bejutni, de sikertelenül.