Barcelona;Messi;

- Messi újra a veséjével bajlódik

Egy barcelonai klinikán kezdte a tegnapi napot az ötszörös aranylabdás Lionel Messi. Az argentin futballsztár hónapok óta tartó veseproblémáiról számtalan találgatás látott napvilágot az utóbbi időben, még az is elképzelhető, hogy a támadó kisebb műtéten esett át a hét elején. Annyi bizonyos, Messi a vesegörcse miatt hagyta ki a Barcelona elődöntőjét a decemberi klubvilágbajnokságon, utána azonban pályára lépett a fináléban, majd azóta az összes bajnokin. 

A katalán klub tegnap annyit volt hajlandó elárulni, hogy a játékosuk több vizsgálaton is átesett hétfőn és kedden, hogy kiderüljön, mennyit javult az állapota. A spanyol sajtó tegnap kora délután már arról számolt be, hogy a játékos elhagyta a kórházat, arról azonban nem tudni, hogy ott pontosan milyen kezelést kapott.

Noha a Barca igyekezett leszögezni, Messi hadra fogható, a történtek után valószínűtlennek tűnik, hogy szerepet kapjon a ma esti, Valencia elleni kupameccsen (21.00, tv: Digisport1). A szereplését már csak azért sem kell erőltetni, mert a gránátvörös-kékek hétgólos (!) előnyt szereztek az elődöntő első felvonásán, és ezek után formalitásnak tetszik a visszavágó. Gerard Piqué, Javier Mascherano, Luis Suárez és Andrés Iniesta el sem utazott Valenciába, minden bizonnyal ez lesz az a meccs, amelyet a háta közepére kíván mindkét fél…

A katalánokkal kapcsolatos hír az is, hogy állítólag Dani Alvest is elérte a „kínai áramlat”, vagyis a brazil védőt is Ázsiába csábítják. Mondani sem kell, hogy az egyelőre meg nem nevezett kérő hatalmas fizetéssel csábít: a hároméves szerződés a hírek szerint évi 12 millió eurót, vagyis 3,7 milliárd forintot garantál.

Rendkívüli mértékben megviseli az olajár egyes országok gazdaságát. Moszkvában újabb és újabb intézkedéseket kell hozni a rubel védelmében, Venezuelában elszabadult az infláció, Nigériában társadalmi robbanás fenyeget, Szaúd-Arábia pedig megcsapolta devizatartalékait, miközben úgy tesz, mintha mi sem történt volna. A tartósan 30 dollár körüli olajár azokat az országokat sújtja leginkább, amelyek nem modernizálták a gazdaságot, s elsősorban a nyersanyag korábbi magas árának köszönhették a nagyobb állami bevételeket. Ezen országokat vesszük górcső alá.