Franciaország ugyanis épp tárgyalásainak első napján kérte az Európai Uniót, vezessen be ismét szankciókat Teherán ellen ballisztikus rakétakísérlete miatt. A kérdés már az EU külügyminisztereinek következő, hétfői találkozóján is szóba kerül. Az államok többsége várhatóan elutasítja az indítványt arra hivatkozva, hogy kontraproduktív lenne újabb büntetőintézkedések elfogadása. A kérés azért sem lesz népszerű, mert mindössze két nap telt el a szankciók feloldása óta, s Rohani elnök európai körútjának első állomásán 170 milliárd euró értékű megállapodásokat írt alá.
Jóllehet 17 év múltán először érkezett iráni vezető a francia fővárosba, a jelek szerint tehát még nem a legtökéletesebb a két ország kapcsolata. A francia elnöki hivatal ugyanis nem tette meg ugyanazt a gesztust, mint a római kormány, s nem akarta eltávolítani a borokat arról az asztalról, ahol Francois Hollande elnök közösen vacsorázott volna az iráni elnökkel. A francia vendéglátók „republikánus hagyományokkal” indokolták a döntést. Iránban azonban ez annyira kényes téma, hogy nemrégiben a kulturális minisztérium betiltotta a bor szót a könyvekből. Ez ugyanis a hivatal meglátása szerint a nyugati kultúra beférkőzésének szinonimája. Mindenesetre a franciák inkább lemondták a díszvacsorát. A franciák ezután kompromisszumos javaslattal álltak elő: legyen közös reggeli a két vezető között. Erre ismét nemet mondott a perzsa állam küldöttsége, mondván, ez túl olcsó, s méltatlan lenne a küldöttségre nézve.
Rohani számos megállapodást köt Franciaországgal, egyebek mellett 114 Airbus szállításáról ír alá szerződést. A megállapodások az autóipari együttműködést is magában foglalják.