Jóban Rosszban;Szabó Zsófi;Celeb vagyok ments ki innen!;

Forrás: Szabó Zsófi/Facebook

- Közelkép: Szabó Zsófi rossz választása

Amikor – öt év után – otthagyta a Jóban Rosszban című sorozatot, egyetértettem vele. Jól jön, ha egy kezdő színésznőt ilyen szerepben megismernek, de aztán nehéz kilépni a skatulyából, és megmutatni, hogy másra, többre is alkalmas. Hogy Szabó Zsófi többre is képes, azt érdekes módon nem korábbi színházi szerepei bizonyították számomra (meglepetésemre eddig már tizenegy is volt belőle), hanem a szokatlan valóságshow, a Celeb vagyok ments ki innen című verseny.

Ott a dzsungelben, ahol pedig elég sok ismert személyiség vállalta a megpróbáltatásokat, egyebek között Bárdos András, főiskolai tanszékvezető is. Zsófi okosan vett részt konfliktusos helyzetek elsimításában, jó tanácsokat adott, és minden szituációban szavakészen (korábbi nevén:schlágfertigen) szólalt meg. Éppen ezért örömmel hallottam, hogy csatornát váltva, műsort fog vezetni. Aztán megnéztem az első három adásnapon és nagyon csalódtam. Most is nagyon csínos – jól is van öltöztetve -, csak éppen nem igazán neki való ez a szerényke feladat, amit bárki, jóbeszédű amatőr, vagy pláne rutinos televíziós bemondó-műsorvezető, el tud látni.

Ráadásul ez a Story Extra még a többi, hasonló celebes műsornál is gyengébb. Minden tiszteletem Somáé például, de huszonötödször hallani az ő „boldogságreceptjét”, már igazán unalmas. Mint ahogy aztán becsapós a Váratlan vágatlan című, egyedinek szánt napi pár percük is. Mert az még lehet, hogy valóban vágatlanul látjuk azt az interjút, amelyben húszvalahány kérdésre kell a megkeresett hírességnek kapásból válaszolni, de váratlannak alig nevezhetőek ezek a látogatások, hiszen minden alkalommal látni, hogy várták a stáb érkezését. Ráadásul sem itt, sem máshol sem lehetett nagyon felfedezni, hogy engedték volna Szabó Zsófit kérdezni az ilyen interjúk alkalmából. Ezért igazán kár volt – a lehetséges jó gázsit leszámítva -, ezt a műsort választani.

A Kúria több hibát is elkövetett, amikor megtagadta a Városliget beépítésével, illetve az olimpiával kapcsolatos népszavazási kérdések hitelesítését. A Liget-törvény például nem is rendelkezik az épületekről, a fővárosi önkormányzatra bízza a döntéseket. A testületnek pedig alá kell magát vetnie a referendum eredményének. Eközben újabb változásokra készülnek a Liget-projektben.