Sztrájkba léphetnek a közmédia dolgozói, miután annak ellenére, hogy az állami hitelátvállalás 9 milliárd forint pluszforráshoz juttatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapot (MTVA), az állami műsorszolgáltató a követelések ellenére sem hajlandó emelni a béreken. Az alkalmazottak túl vannak terhelve, és ahhoz képest keveset keresnek, szerintük az évi 80 milliárdos büdzséből lenne forrás az emelésre.
Pert indít az MTI ellen a Demokratikus Koalíció (DK). Az ellenzéki párt megelégelte, hogy a Magyar Távirati Iroda szerintük rendszeresen megtagadja a DK közleményeinek kiadását. A párt szerint elfogadhatatlan, hogy az Orbán-kormány pártállami cenzúrája 2016-ban a rendszerváltás előtti időkön is túltesz, és a párt bíróságon fogja bizonyítani a politikailag motivált cenzori gyakorlatot.
A Népszabadság szerint a sikertelen bértárgyalások után januárban már azt vitatják majd meg a szakszervezetek az MTVA-val, hogy egy esetleges sztrájk alatt melyek azok az „elégséges szolgáltatások”, amiket el kell végezni. Az érdekképviseletek szerint azzal, hogy karácsony előtt 123 embert kirúgtak, meg lenne az anyagi fedezet az általuk követelt, 5,7 százalékos fizetésemelésre. Ám Vaszily Miklós megbízott vezérigazgató nem engedett, és kijelentette: a béremelést csak jelentős létszámleépítéssel tudják megadni. Az évi 80 milliárd forint közpénzből működő MTVA első embere azt is hozzátette, hogy a 9 milliárd nem pótlólagos forrás, hanem a működéshez szükséges – így abból nem emelnek fizetést.
Habár a leterhelt alkalmazottak elégedetlenek, a legtöbb osztályon kevés az esélye a tényleges munkabeszüntetésnek, ugyanis sokan féltik az állásukat. Egyedül a rádiósoknál uralkodnak olyan állapotok, hogy ők „minden mindegy alapon” sztrájkba kezdjenek. Ugyanis az egyik szakszervezeti vezetőjük szerint többszörösen le vannak terhelve, így nem is az az elsődleges szempont, hogy mennyivel fizetne többet a munkáltató, hanem az, hogy már képtelenek többet dolgozni. A tárgyalásokon azzal érveltek, hogy a rendszerben nincs további létszámleépítésre lehetőség, ha az MTVA mégis emellett dönt, az további színvonalromlást eredményez. Példaként említette, hogy mára a Kossuth Rádió Krónikájának hallgatottsága is jelentősen csökkent.