Gyurcsány Ferenc;feljelentés;DK;

Csepreghy jelentette be a feljelentést. FOTÓ: Vajda József/Népszava

- Feljelentette a kormány Gyurcsány cégét

Az uniós csalásügyi hivatalnál, az OLAF-nál kért vizsgálatot az Altus Zrt.-nek nyújtott támogatás ügyében Csepreghy Nándor - ezt a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára az RTL Klub Magyarul Balóval című műsorában jelentette be.

Hivatalos vizsgálatot kért az Európai Bizottságnál a Gyurcsány Ferenc tulajdonában levő Altus Zrt. ellen a kormány. A beadványt Csepreghy Nándor december 22-én személyesen írta alá, és személyesen Giovanni Kesslernek, az Európai Csalásügyi Hivatal, az OLAF főigazgatójának címezte. Csepreghy szerint az európai közbeszerzési szabályok szerint Gyurcsányt politikai összeférhetetlensége miatt ki kell zárni a közbeszerzésekből.  

Indoklása szerint egy aktív pártpolitikus egyszemélyi tulajdonában lévő cég pályázott az Európai Bizottságnál ellenőrző feladatok végrehajtására, ez pedig kimeríti az összeférhetetlenség fogalmát - hangzott el a műsorban.

Csepreghy Nándor nem először támadja az Altustaz Európai Bizottság, a Miniszterelnökség és a Transparency International Magyarország közös szakmai rendezvényén, a korrupció-konferencián úgy fogalmazott: A kormány eddig is, és ezután is mindent megtesz a gyanús ügyek kivizsgálásáért, és meghozza a szükséges intézkedéseket a korrupció visszaszorítása érdekében.

Ahogy a Népszava korábban beszámolt róla, Gyurcsány Ferenc úgy reagált arra, hogy a Fidesz hónapok óta tiltott pártfinanszírozással vádolja az Európai Bizottságot, hogy feljelentette önmagát, Kövér László házelnököt és a Magyar Nemzet című újság kiadóját Polt Péter legfőbb ügyésznél, valamint bejelentést Domokos Lászlónál, az ÁSZ elnökénél tiltott pártfinanszírozás gyanúja miatt.

Tarlós István nem tartja elképzelhetetlennek, hogy indul a 2019-es főpolgármester-választáson - derült ki 2016 első Budapestinfóján. A legfontosabb témák: a hirdetőoszlopok ügye, a rendkívüli közgyűlés, a készülő fővárosi költségvetés és a BKV finanszírozása.