Zöldzóna;Nyíregyházi Állatpark;tigrisetetés;

- Látványos tigrisetetés a Nyíregyházi Állatparkban

A KÉPRE KATTINTVA KIS GALÉRIA NYÍLIK! (fotók: MTI, illetve Nyíregyházi Állatpark/Facebook)  A népszerű és európai elismerésben is részesített Állatparkban az ország legnépesebb szibériai tigrisfalkája az életszerű körülményeket felidéző módon jutott hozzá napi táplálékához. Az intézmény szóvivőjének tájékoztatása szerint a fogságban élő csíkos nagymacskákra jellemző, hogy egy idő után ellustulnak, ezért gondozóik igyekeznek rendszeresen változtatni tartási körülményeiken, ami nem csak fizikailag, hanem mentálisan is jó hatással van a vadállatokra. Lehetőleg a természetes magatartásformát, viselkedést idézik vissza és gyakoroltatják a tigrisekkel, beleértve a táplálékszerzést is.

Csütörtökön egy ilyen különleges etetést rendeztek a nyírségi állatkertben, amit a látogatók is megtekinthettek. A hat szibériai tigris bárány- és csirkehúsból álló napi ételadagját magasra aggatták, a kölyköknek pedig a talajon rejtették el. A falatokat az állatok mindegyike másképpen szerezte meg. Az anyatigris, Pamír gyorsan rárontott a húsokra, míg párja, Borisz előbb óvatosan feltérképezte a helyszíneket, majd hatalmas erővel kezdte tépni a táplálékot. A falka két idősebb kölyke a talajra helyezett csirkehúst szemelte ki magának, míg a két legkisebb lesben állva csent el finom falatokat a többiektől.

A szóvivő hozzátette: a legfiatalabb kölykök, az alig fél éves Katja és Vladim a lesben állással a lopakodást és a rejtőzködést gyakorolták, amit anyjuk most kezdett el tanítani nekik. A szibériai tigrisek (Panthera tigris altaica) a ma élő hat tigris alfaj közül a legnagyobb termetűek. Az ivarérett hímek akár 300 kilogrammosak is lehetnek, s ezzel a legnagyobb nagymacskák a világon. Havas élőhelyük miatt bundájuk nem olyan élénk sárga mint a többi alfajnak. Horpaszukon és hasukon mintegy 5 centiméteres zsírréteg is található.

Eredeti élőhelyük Kelet-Szibéria, Korea és Mandzsúria volt, manapság azonban a számuk és elterjedési területük nagyon lecsökkent, csak az Amur és az Usszuri folyók vidékén élnek, alig négyszáznyian. Megtizedelődésük legfőbb oka a rájuk, illetve főbb táplálékaikra, a szarvasokra és a vaddisznókra irányuló (orv)vadászat, valamint természetes élőhelyük pusztulása.

Az Együtt - a Korszakváltók Pártja felszólította Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy a brit miniszterelnökkel folytatandó csütörtöki tárgyalásán ne veszélyeztesse a magyarok szabad külföldi munkavállalását.