A Népliget nagy kiterjedésű fagyönggyel, borostyánnal és bogyós termésű fáival, itatóhelyekkel gazdag parkja téli táplálkozóterületet és ivóhelyet jelent a fekete, a fenyő-, a szőlő-, a lép- és az alkalmi áttelelő énekes rigók, valamint számos más madárfaj számára. Az ilyen nagy madárkavalkádban néha ritka fajok is feltűnhetnek, ahogy ez 2015 utolsó napján, december 31-e délutánján is történt, amikor rövid idő alatt háromszor is szem elé került egy Naumann-rigó, amely Szibériában él és Dél-Európában telel. A madárról a megfigyelő fotókat is készített, de a biztos azonosítást az is segítette, hogy a madár hallatta jellegzetes, nem rigó-, hanem vércseszerű jelzőhangját is - adta hírül a Magyar Madártani Egyesület.
Az avatatlan szem számára ez a madár nemigen különbözik a park rigófajainak többségétől, de a professzionális fajismerettel rendelkező madarászok rögtön felismerik a ritka példányokat. A legelhivatottabb megfigyelők többféle listán vezetik magyarországi, illetve külföldi észleléseiket, egy külön honlapra az év 365 napján töltik fel a megkerülési adatokat, valamint olyan sms-alapú riadóláncot is működtetnek, amelyen keresztül perceken belül értesülhetnek a különlegességekről. Ennek köszönhető, hogy szilveszter napján a madár megtalálását követően egy órán belül már többen is figyelték a rigót, másnap már húsz, később mintegy ötven madarász kutatta a ritka állatot.
A szürkületig tartó keresés nem hozott eredményt, a Naumann-rigó nem került újra szem elé. Lehet, hogy az éjszakai petárdázás zavarta el, de az sem kizárt, hogy továbbra is a területen tartózkodott, csak nem sikerült meglátni. A Naumann-rigó egy példánya 1820-ban, az Északi-Kárpátokban került a kor "tudományos gyakorlatának" megfelelően puskacső elé. A Magyar Természettudományi Múzeum Állattárában őrzött preparátum az 1956-os harcok során egy gyújtóbomba-találat következtében megsemmisült. Ekkor pusztult el a teljes Madárgyűjtemény, mintegy 36 ezer preparátum és 22 ezer tojás. Bizonyító példány és megkerülési adatok hiányában a Naumann-rigót a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Nomenclator Bizottsága (MME NB) kénytelen volt törölni a hazai fajlistából.