turizmus;Stájerország;

- Félmillió magyar vendég Stájerországban

Magyarországról minden harmadik utazás német nyelvterületre (Németországba, Ausztriába vagy Svájcba) irányul. A legnépszerűbb célpont Ausztria, azon belül is Stájerország. A magyar vendégéjszakák 25,8 százalékát, a vendégérkezések 21,9 százalékát ott regisztrálják.

A térség kivette részét a jó magyar-osztrák kapcsolatok ápolásából is. Több mint 30 éve a Murau régióban volt a magyar síoktatók első hivatalos továbbképzése. A magyar utazók többsége télen az aktív kikapcsolódást választja, így elsősorban kirándulni, túrázni, síelni és snowboardozni, várost nézni mennek Ausztriába, amire Stájerország négy tartománya is, Magas-Stájerország, Murtal, Ausseerland-Salzkammergut és Schladming-Dachstein kiválóan alkalmas.

Átlagosan naponta 145 eurót, vagyis körülbelül 45 000 forintot költ el egy magyar látogató a térségben, s ebben az étkezés, a szállás és a síbérlet is benne van. (Az évi átlagosan félmillió magyar vendég általában öt napot tölt Stájerországban.) A legnépszerűbb időszak egyértelműen a december vége, a két ünnep között többségében 40 év körüli családosok töltődnek fel Stájerországban. A januártól márciusig tartó időszakban főleg a téli sportokért rajongó fiatalabbak utaznak oda, ekkor számos versenyt is szerveznek. Az üdülők mintegy 77 százaléka szezonról szezonra visszatér Stájerországba.

A térségben csak az idén 135 millió euró értékben hajtottak végre fejlesztéseket. Felújítottak több sípályát, modernizáltak éttermeket, beszereztek hóágyúkat. Jövőre két rangos esemény helyszínéül is szolgál a tartomány. Január 10 és 15 között Schladmingban tartják az értelmi fogyatékkal élők 2017-es Speciális Olimpiai Játékainak főpróbáját, január 15 és 17 között Ausseerland-Salzkamergut-ban rendezik meg a FIS Síugró Világbajnokságot. Ott található különben a világ negyedik legmeredekebb síugró sánca.

Az évbúcsúztatónak emlékezetesnek kell lennie. A világ minden országában hatalmas bulikat tartanak szilveszterkor. Különleges szokások is felfedezhetők mindenfelé. Ha tehetjük tehát, érdemes felkerekedni és mulatni egy nagyot valahol a világban.