Zöldzóna;egerészölyv;

- Lenyűgöző élővilág - Egerészölyvek harca (fotók!)

Az MTI fotósa, Kovács Attila kapta el a lélegzetelállító pillanatokat, amint egerészölyvek (Buteo buteo) kezdenek harcba egymással. A pompás küllemű madarakat a Pacsmagi Halastavak Természetvédelmi Területen, Tamási közelében "érte tetten" a remek fotós 2015. december 16-án. 

Az egerészölyv a madarak osztályának vágómadár-alakúak (Accipitriformes) rendjébe, ezen belül a vágómadárfélék (Accipitridae) családjába tartozó faj. Európában és Ázsiában sík- és hegyvidéken egyaránt szép számban előforduló gyakori ragadozó madár. Közép-Európában a család leggyakoribb faja. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 2012-ben Az év madarának választotta. Közepes termetű, tollazata a sötétbarna és a fehér között változik. Gyakran vitorlázás vagy vadászat közben figyelhető meg. Főként kis termetű emlősöket zsákmányol, de nem veti meg a többi gerincest, a rovarokat vagy a gilisztákat sem. Részben vonuló, téli szállása Közép-Európában, Észak-Afrikában, a Közel-Keleten és Indiában terül el. Az egerészölyv nem veszélyeztetett, állományai a 20. század elejéig tartó üldözés után ismét gyarapszanak. Legközelebbi rokonai a pusztai ölyv, a mongol ölyv és a szirti ölyv, amelyekkel szuperfajt alkot. ( forrás: Wikipédia) 

Közös terrorellenes harcot hirdettek, és közös menekültpolitikában állapodtak meg Brüsszelben az Európai Unió állam- és kormányfői. Orbán Viktor kormányfő elégedettnek tűnt a kétnapos csúcs utáni sajtótájékoztatóján, üdvözölte az uniós parti őrségről szóló javaslatot, ugyanakkor hozzátette, hogy a határok védelme "nemzeti szuverenitás kérdése".