Brüsszel;Telekom;DK;Ákos;

- Ákos és a Telekom - Brüsszelig megy a DK

A Demokratikus Koalíció (DK) az Európai Bizottsághoz (EB) fordul, miután kormány arra utasította a minisztériumokat és azok háttérintézményeit, hogy mondják fel a Magyar Telekommal fennálló mobilinternet-szerződéseiket. Az ellenzéki párt ezt a lépést közpénzből folytatott kormányzati véleményterrornak értékeli.

Molnár Csaba, a párt ügyvezető alelnöke, európai parlamenti képviselő pénteken közleményében úgy értékelt: a kormány azt kívánta ezzel a döntéssel megbosszulni, hogy a cég felbontotta szponzori szerződését a nők egyenlő jogait tagadó Kovács Ákos zenésszel. Közölte: a DK szerint a kormány nem csak a magyar adófizetőknek okoz jelentős anyagi kárt a szerződések felmondásával, hanem megsért számos közbeszerzésre vonatkozó uniós irányelvet is.

Az ellenzéki politikus szerint a kormánynak természetesen semmi köze nincs ahhoz, hogy egy magánvállalat felbontja a támogatói szerződését egy magánszeméllyel. A kormány - miközben véleménydiktatúrát kiált - a legsúlyosabb véleménydiktatúrát követi el az adófizetők pénzén egy magánvállalat ellen, mert az nem kívánja támogatni a ma már kormányzati harsonaként funkcionáló zenészt - fogalmazott. Molnár Csaba ezt üzenetnek tartja minden cégnek és állampolgárnak, vagyis aki nem ért egyet a Fidesz véleményével, azt a kormány teljes közjogi hatalmával fogja megbüntetni.

Lezárult a hatósági engedélyezési folyamata, miután a felügyeleti szervek, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a Magyar Nemzeti Bank (MNB)  jóváhagyták, hogy az Erste Bank Hungary Zrt. és leányvállalata az Erste Befektetési Zrt. megvásárolja a Citibank lakossági üzletágát - jelentette be a két pénzintézet pénteken eljuttatott közös közleményben.