Kövér László;

- Kiverte a biztosítékot, újra megszólalt Kövér

A kiszámítható környezet a családpolitikában önmagában is fontos bátorító tényező a gyermekvállaláshoz - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke csütörtökön a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában. A házelnök néhány napja jelentette ki: "szeretnénk, ha a lányaink az önmegvalósítás legmagasabb minőségének azt tartanák, hogy unokákat szülhetnének nekünk". Kövér mondata nagy közfelháborodást keltett, Molnár Csaba szerint például ez jól tükrözi, mit gondol "a középkorban élő magyar jobboldal a nők jogairól és az esélyegyenlőségről". 

A házelnök a parlament idei munkáját értékelve közölte: bevált a kéthetes ülésezési rend, egyetlen ellenzéki párt sem javasolta, hogy térjenek vissza a régi munkarendre, nekik is kiszámítható a mostani.

Kövér László hangsúlyozta: Európa azt a kultúrát és civilizációt is jelenti, amely itt felépült az elmúlt néhány ezer évben, "Európa a nemzetállamok, a nemzeti kultúrák sokszínűségéből lett sikeres", de ha egy más civilizáció vagy kultúra foglalja el ezt a térséget - s "a migráció komoly veszély ebből a szempontból" -, és jut többségbe, "az európai kultúra, az európai civilizáció el fog tűnni".

Korábban írtuk, hogy Kövér nem bánta meg vasárnapi mondatait, éles megjegyzéssel reagált a Népszabadságnak arra, hogy Facebook-csoport alakult a nőkről tett kongresszusi kijelentése miatt, s arra készülnek, hogy negatív terhességi gyorsteszteket postáznak el neki az Országházba. "Ha a Facebook-csoport szervezőinek az édes anyukáik azzal lettek volna elfoglalva, mint amivel most ők is foglalkoznak, ahelyett hogy őket örömmel felneveljék, akkor nem lennének, akik ilyen ostobaságokat megfogalmaznának" - mondta a házelnök. "Én nem akarok parancsolni, ha módomban állna sem parancsolnék meg olyat senkinek sem, ami a személyes életével kapcsolatos. De engedtessék meg nekem, hogy az emberiség fennmaradásához szükséges kultúra mellett szót emeljek" - fogalmazott Kövér, aki azt is közölte: nemcsak a magyar nemzet, hanem az egész európai civilizáció fennmaradásáért aggódik.

Továbbra is az ország nyugati felén és a városokban élő nők számíthatnak a leghosszabb életre, az ország nyugati és keleti felén, illetve a városokban és a kis településeken élők életesélyei különbözőek - írja a Magyar Idők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira hivatkozva.