A volt külügyminiszter, szenátor, egykori First Lady továbbra is fölényesen vezeti a demokrata mezőnyt, 20 pontos az előnye a magát demokratikus szocialistának valló Bernie Sanders szenátorral szemben. Clintonra a demokrata előválasztásokon valószínűleg szavazók 52 százaléka adná a voksát, míg Sandersre 32 százalék szavazna. Hillary majdnem minden választói csoportban vezet, a férfiak, a nők, a liberálisok, a mérsékeltek, a nem fehérek és a 45 év felettiek többsége rá szavazna. Sanders a 45 év alattiak és a független választók körében áll jobban a volt külügyminiszternél.
Marco Rubio legyőzhetné Clintont. FOTÓ: Brendan Hoffman/Getty Images
A republikánusok fő dilemmája, hogy a mezőnyt a 2016-os elnökválasztás első szakaszának kezdete előtt két hónappal olyan jelöltek vezetik, akik jól szerepelhetnek az előválasztásokon, választási gyűléseken, de a valószínű demokrata jelölttel, Hillary Clintonnal szemben alulmaradhatnak jövő novemberben. Hillary 50-40 arányban verné Trumpot, a független szavazók körében 47 százalékot érne el, míg a milliárdos 36 százalékot kapna. A spanyol ajkú amerikaiak 69 százaléka voksolna Clintonra, de csak 24 százalék a mexikóiakat szidalmazó Trumpra. Clinton és Cruz között szorosabb lenne a verseny, Clinton 48, míg Cruz 45 százalékot kapna.
Másként áll viszont a helyzet a Trumpnál és Cruznál mérsékeltebbnek tartott floridai szenátorral, Marco Rubióval. Ha most lenne a választás, kettejük párharcából a fiatal szenátor kerülne ki győztesen, 48 százalék szavazna rá és csak 45 százalék Clintonra. Míg korábban sokan azt gondolták, hogy egy esetleges Clinton-Bush párharcra kell a legjobban figyelni, mára úgy tűnik, hogy Jeb Bush volt floridai kormányzónál a jelek szerint jobb eséllyel indíthatnák a republikánusok Rubiót. A 42 éves kubai-amerikai szenátor szívesen hangsúlyozza, hogy ő már az új generációt testesíti meg a szembenálló politikai dinasztiák képviselőivel, Hillaryvel és Jebbel szemben.
A WSJ/NBC-felmérés szerint még a politikában amatőrnek számító Ben Carson idegsebész is esélyes lehetne a volt külügyminiszter ellenében, Carson 47, Cinton 46 százalékot kapna. Ez a különbség azonban bőven a statisztikai hibahatáron belüli, s az amerikai elnökválasztás nem országos, hanem államonkénti voksoláson dől el.