Fidesz;EP;vita;bosszú;

- Fidesz: bosszú az EP Magyarországról szóló vitája

A nagyobbik kormánypárt szerint bosszúhadjárat és koncepciós eljárás, hogy az Európai Parlament (EP) szerdai brüsszeli plenáris ülésén ismételten Magyarországgal foglalkozik.

Gulyás Gergely frakcióvezető-helyettes sajtótájékoztatóján azt mondta, az Európai Bizottság (EB) bosszút akar állni Magyarországon, mert a bevándorláspolitikában a magyar kormány világos, egyértelmű álláspontot foglalt el, amelyet ugyan kezdetben mindenki támadt, de mostanra lényeges elemeiben az EU vezető államainak és részben már a bizottságnak is többségi véleményévé vált. Szerinte egy teljesen megalapozatlan vitáról, a bosszúállás vitájáról van szó, ezért elítélik és elfogadhatatlannak tartják azt. Megismételte a magyar álláspontot a bevándorlás ügyében: Magyarország nem kíván egyetlen bevándorlót sem befogadni, és az uniós egyezményeket, például a schengenit be kell tartani.

Az újságírók kérdeztek 

Az Országgyűlés törvényalkotási alelnökét a sajtó munkatársai megkérdezték arról is, miért módosították úgy a közbeszerzési törvényt, hogy állami vezetők, közjogi méltóságok velük nem közös háztartásban élő hozzátartozói indulhassanak közbeszerzésen. Gulyás Gergely azt felelte, hogy a korábbi szabályozás alkotmányellenes volt. Közölte  azt is, hogy a most megváltoztatott szabályozás találkozik a közvélemény többségének álláspontjával. Azt azonban úgy tűnik ennek ellenére fontosnak tartotta megjegyezni, hogy őt személyében nem érinti a módosítás. A javaslat visszamenőleges hatályáról azt mondta, reméli, hogy annak nincs jelentősége.

Mindent vihetnek a fideszes politikusgyerekek?
Az Együtt kérdéssel fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz, valamint minden állami vezetőhöz: nyilatkozzanak, vannak-e olyan rokonaik, akik az előző szabályozás szerint összeférhetetlenek voltak, ám indultak közbeszerzésen, most pedig az új szabályozással visszamenőlegesen mentesültek a tilalom alól? Tegnap az Országgyűlésben a közbeszerzési szabályok vezető politikusi gyerekekre vonatkozó részét fideszes kezdeményezésre úgy módosították, hogy a november elsején hatályba lépetteket visszamenőlegesen nem kell alkalmazni, tehát a pár hétig érvényes, szigorúbb összeférhetetlenségi szabályoknak még a nyomát is eltörlik. Visszamenőleg. Ez rendkívül gyanús, hiszen ilyen szabályozást teljesen fölösleges meghozni, hacsak nincsen valaki, akire kifejezetten szabták - írja párt közleményében.

Este hét óra után vitázik ma az Európai Parlament (EP) plenáris ülése a magyarországi demokratikus viszonyokról az uniós parlament nyári döntése nyomán. Miközben itthon Gulyás Gergely fideszes képviselő Brüsszel menekültellenes kormányzati intézkedések miatti bosszújaként kívánja beállítani a vitát, érdemes felidézni, hogy annak alapja valójában az a júniusban elfogadott jelentés, amelyet az EP belügyi, állampolgári és igazságügyi bizottsága (LIBE) készített a Magyarországon 2010 óta végbement alkotmányos változásokról.