Két héttel a 130 áldozatot szedő párizsi merényleteket követően 8 ezer rendőr és csendőr Franciaország határain vesz részt az ellenőrzésben, a konferencia helyszínén, a Párizstól északra található La Bourget-ban pedig 2800-an lesznek. Eddig 147 állam-, illetve kormányfő, köztük az amerikai és a kínai elnök jelezte részvételét a csúcstalálkozó november 30-i nyitónapjára. A nemzetközi értekezlet célja, hogy most először globális klímavédelmi egyezményt írjanak alá annak érdekében, hogy a Föld felmelegedését két Celsius-fokban maximalizálják az iparosodás előtti mértékhez képest. Az egyezmény a 2020-ban lejáró kiotói megállapodást váltaná fel.
A francia hatóságok arra hívták fel a figyelmet, hogy az ENSZ 21. klímakonferenciája (COP21) a világszervezet egyik legjelentősebb diplomáciai találkozója lesz, amelyet nem a New York-i székhelyen rendeznek meg. "A nagyon fokozott (terror)fenyegetettség miatt a COP21 sikere a rendezvény biztosításán is múlik" - hívta fel a figyelmet a belügyminiszter. "Minden készen áll a konferencia biztosítására" - tette hozzá.
Bernard Cazeneuve elmondta, hogy a november 13-i terrortámadások óta 120 ezer rendőr, csendőr és katona van a francia utcákon. A november 13-án éjjel kihirdetett és február végéig meghosszabbított rendkívüli állapot keretében a francia kormány a klímarendezvényhez kapcsolódó minden tömegrendezvényt betiltott. Eredetileg a nyitónap előtti vasárnap és december 12-én is terveztek a rendezők egy-egy nagy "éghajlatmenetet" Párizsban, ezek azonban elmaradnak.
A belügyminiszter és Anne Hidalgo, Párizs főpolgármester azt kérte a francia főváros és környékének lakóitól, hogy vasárnap és hétfőn ne közlekedjenek gépkocsival, miután a delegációk érkezése miatt jelentős útlezárások várhatók. Ezen a két napon ingyenes lesz a tömegközlekedés Párizsban és az agglomerációban.