Korábban ugyanis Juhász kiderítette, hogy az önkormányzat 78 millió forintért akar eladni a bérlőnek egy olyan lakást, amit 3 évvel korábban 154 millióra értékeltek. A képviselő feljelentést tett az ügyben, majd közölte: "megveszem a lakást, majd meghirdetem a piacon, és eladom drágábban". A jogászokkal történt egyeztetések után kiderült, hogy a politikusnak magasabb ajánlatot kell tennie, mint azt eddig gondolta: "ha 116 milliót ajánlok, akkor azt fogják mondani, hogy ennyi az ár, de Sándor Sz. Zsolt bérlő, és elővételi joga van, ezért neki a 78 millió helyett 79-et kell fizetnie" - írta. Az Együtt politikusa emlékeztetett: Sándor pályáztatás nélkül kapta meg a bérleti jogot, a bérlés megkezdése után 2 héttel már vételi ajánlatot tett az ingatlanra, és "hála" a kerületben alkalmazott gyakorlatnak, 30 százalék kedvezménnyel veheti meg az önkormányzati lakást, szintén pályáztatás nélkül. Ezzel Juhász szerint a V. kerület jogtalan előnyhöz juttatta Sándort, hiszen másnak esélye sincs megvenni a szóban forgó lakást.
Mint kiderült, 1217 önkormányzati bérlakás van az V. kerületben, ebből egyet sem adnak ki szociális bérlakásként, miközben 147 ingatlan üresen áll. Az A Város Mindenkié Csoport által közzétett adatokkal kapcsolatban Juhász a Népszavának kifejtette, a városrész lakáspolitikája arról szól, hogy pénzt csináljanak: "előbb kiadják a lakást azoknak, akiknek később el akarják adni. Így a későbbiekben 30 százalékkal olcsóbban vehetik meg azt".
Eközben a Fővárosi Törvényszék után a Fővárosi Ítélőtábla is úgy határozott, a Blikknek nem kell helyreigazítania azt a cikkét, amelyben arról írtak, hogy az akkor még Rogán Antal vezette V. kerület közérdekre hivatkozva adott el jóval áron alul egy nagy értékű Károly körúti üzlethelyiséget Portik Tamás körének. Az indoklás szerint Pápa Marianne - akinek cége megvette az ingatlant - és a Prisztás-gyilkosság kapcsán felbujtóként elítélt Portik élettársi kapcsolata közismert.