A tanácskozás napirendjén elsősorban globális gazdasági problémák szerepelnek, az orosz és a kínai gazdaság megtorpanása, a növekedésösztönzés, a fiatalkori munkanélküliség akut problémája mellett ugyanakkor a közelgő párizsi klímacsúcsról is egyeztetnek a Huszak. A csoport tagjai között vannak a világ legnagyobb károsanyag-kibocsátói. Az antalijai találkozón 15 pontos tervet terjesztenek elő a nagy multinacionális cégek adózásának rendezésére, az adóelkerülések miatt a világ államait legalább évi 100 milliárd dolláros kár éri becslések szerint.
Josh Earnest fehérházi szóvivő szerint Obama elnök erős, fenntartható, kiegyensúlyozott gazdasági növekedés előmozdítása mellett kardoskodik majd a törökországi csúcson. Mivel a csúcsot Törökországban tartják, a migrációs válság várhatóan nagy hangsúllyal szerepel a megbeszéléseken.
A G20-as csoportot 1999-ben hozták létre, a résztvevő államok együttesen a világ GDP-jének 85 százalékát állítják elő, s a Huszak bonyolítják le a világkereskedelem 80 százalékát. G20-as keretben először 2009 szeptemberében, a nagy pénzügyi válság kitörésekor tanácskoztak, s azóta évente egyeztetnek nem csak a G8 (tavaly óta ismét G7) szintjén, hanem szélesebb körben. A G20 tagja a Hetek – az Egyesült Államok, Kanada, Franciaország, Nagy-Britannia, Németország, Olaszország, Japán – mellett Oroszország, Kína, India, Dél-Korea, Indonézia, Ausztrália, Argentína, Brazília, Mexikó, Dél-Afrika, Szaúd-Arábia és Törökország. Az Európai Uniót az Európai Bizottság elnöke és az Európai Központi Bank vezetője képviseli. A törökországi csúcsra Spanyolország, Azerbajdzsán, Malajzia, Szenegál, Szingapúr és Zimbabwe is meghívást kapott Törökországtól, noha nem tagjai a huszas csoportnak. Tavaly Ausztráliában ülésezett a G20, jövőre Kína veszi át a csoport elnökségét.