csalás;

- "Bróker" Józsi csalhatott ki százmilliókat a hiszékenyektől

Százmilliókat csalhatott ki jóhiszemű emberekből egy „Bróker” Józsi néven hírhedté vált szolnoki férfi. Az ügy akkor pattant ki, amikor elkeseredett olvasók keresték fel a szoljon.hu szerkesztőségét a nyilvánosság erejében bízva.

- „Bróker” Józsi felesége még 2009-ben jelezte, hogy a férje befektetésekkel foglalkozik, és jól járnánk, ha rábíznánk a spórolt pénzünket, mert megforgatná, és többet csinálna belőle – kezdte történetét a martfűi Czapár Péter.

Felcsillant a szemük, hisz a lányuk külföldi taníttatását szerették volna finanszírozni, így az eddigi összekuporgatott pénzüket, azaz huszonhárommillió forintot egy szerződés ellenében átadták Józsinak. Telefonon tartották a kapcsolatot, de érdekes módon amikor ki akarták venni a pénzüket, sosem adta oda – mondván, hogy később jobban járnának. Végül 2013 végére odáig fajult a dolog, hogy hiába hívták, nem vette fel a telefont. Lelépett a vagyonukkal.

Azután a fülükbe jutott, hogy nem ők az egyetlen áldozatok, az országban legalább harmincukat átverte a férfi. Így létrehoztak az egyik közösségi oldalon egy zárt csoportot, ahol a károsultak napi szinten beszélnek.

- Csak ez maradt, tartjuk egymásban a lelket. A rendőrségi feljelentés után jelenleg is várjuk a fejleményeket – mondta elkeseredetten Péter.

Van, aki azonban még rosszabbul járt: a szolnoki születésű, jelenleg Szegeden élő M. Péternek például huszonnyolcmillió forinttal tartozik a csaló. A történet egyik legnagyobb vesztese azonban a tiszatenyői Bodnár Zoltánné Marika, akinek nem csak a pénzét nyúlta le „Bróker” Józsi, hanem a családi életét is tönkretette. Az asszony jelenleg három gyermeket nevel, és bármelyik nap elárverezhetik a házukat a fejük fölül.

szolnoki rendőrkapitányság csalás bűntett elkövetésének gyanúja miatt  folytat büntetőeljárást egy harminckilenc éves szolnoki férfi ellen, aki a kölcsönkért pénzeket visszafizetni nem tudta – nyilatkozta Szabó Zita, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője. A nyomozók az ügyben eddig közel egy tucat sértettet hallgattak ki, a további sértettek felkutatása jelenleg is folyamatban van.

A teljes cikket itt olvashatja.

A szegénységről, a felzárkóztatási programokról, Kárpátalja megsegítéséről, a szociális dolgozók fizetéséről és az illegális bevándorlásról volt szó napirend előtt az Országgyűlésben. Ezután a költségvetés módosításáról vitáztak.