Ma már több mint négymillióan élnek a létminimum alatt, több mint egymillió munkavállalót érint a dolgozói szegénység, nyugdíjasok százezrei a szegénységgel szembesülnek, gyermekek tízezrei fekszenek le éhesen naponta, miközben tömegek vándorolnak külföldre egzisztenciális kényszerből. A közalkalmazottak kapjanak 50 százalékos fizetésemelést, a minimálbért emeljék nettó 100 ezer forintra, a 28 500 forintos minimálnyugdíjat pedig 50 ezer forintra. Ezt a követelést a testület ülése után ismertette Botka László, az országos választmány elnöke, aki szerint követeléseikre megvan a fedezet, a kérdés az, hogy a kormány szándéka is megvan-e erre, vagy presztízsberuházásokra költ, mint például a Miniszterelnökségnek a Karmelita kolostorba költöztetése. Ez 19 milliárd forintba kerül az adófizetőknek, ami több, mint amennyit a költségvetés a közgyógyellátásra költ, illetve több, mint 14 ezer gyerek után járó családi pótlék.
A kormány hivatalos statisztikái is azt mutatják, hogy a lakosság több mint 40 százaléka a létminimum alatt él, több mint 1 millió olyan adófizető van, akinek a nettó jövedelme nem éri el ezt az összeget. Magyarország működőképességét veszélyezteti az alacsony bér. Erről Tóbiás József szombaton szokatlan helyszínen, a budai Várban, a Karmelita kolostor előtt beszélt, ahová a tervek szerint néhány év múlva beköltözhet a miniszterelnök. Az MSZP elnöke azt követelte, még ebben az évben módosítsák a költségvetést, hogy a közszféra 700 ezer dolgozója tisztességes bért kaphasson.
A választmány napirendjén személyi kérdés nem szerepelt, ebben az évben nem lesz tisztújítás az MSZP-ben. Botka így reagált arra, vannak-e pártelnöki ambíciói. Mesterházy Attila, az MSZP korábbi elnöke az M1 péntek esti műsorában bejelentette, nem indul a pártelnöki posztért. A szocialisták november 28-i kongresszusa véleménye szerint "csalódást" okoz majd a média számára, mert "higgadt" lesz.