Ahogyan arról korábban beszámoltunk a Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. még nyáron tájékoztatta a helyi önkormányzatot az ivóvíz baktériumos fertőzöttségéről. A hírre a barcsi vezetés azonnal megkezdte a lakosság értesítését figyelmeztetve az embereket: takarításra, mosdásra, mosásra és WC-használatra fel lehet használni a csapvizet, másra viszont az csak 15 perces forralás után alkalmazható. A probléma azóta sem oldódott meg, a sonline.hu még október elején írt arról, hogy a sok fertőtlenítő miatt a helyiek szerint nem lehet meginni a vizet, s az még mosásra vagy mosakodásra is alkalmatlan. Az ember undorodik tőle akkor is, ha csak fogat mos, mivel hipószaga van, ami még a levesen és a főzött ételen is érződik – nyilatkozta a portálnak egy helyi lakos.
Az igazgató ezzel szemben másképp látja, szerinte a vízzel csak nyár végén voltak problémák, a most kialakult helyzetet pedig pánikkeltő. Elmondása szerint az intézmény csapvize „szép, áttetsző és íztelen”, így az oda járó 400 tanuló mára tudomásul vette, hogy nem vihetnek saját italt az iskola ebédlőjébe.
A barcsi víz minőségével - ahogyan a lap írja - már évek óta gondok voltak, többen hét-nyolc éve inkább csak ásványvizet isznak, mert a csapvíznek „furcsa szaga van”, és bőrpírt is okozott a dél-somogyi város lakóinál.