"Soha nem fogyasztottam alkoholt, sem más tudatmódosító szert, és egészen biztos vagyok benne, hogy nem fordultam ilyen kéréssel Orbán Viktorhoz" - fogalmazott. Szijjártó a távozásáról korábban felröppent hírekhez hasonló hírlapi kacsának nevezte az értesülést, néhány hónappal ezelőtt ugyanis már fölmerült, hogy Orbán szétválasztaná a KKM-et, önálló külgazdasági és diplomáciai tárcát hozva létre, ám ez azóta sem történt meg.
Szijjártó egyébként - külügyi forrásunk szerint - csak jót mulatott lapunk tegnapi cikkén, amelyet összességében úgy értékelt: "végre a Népszava is elismeri az elmúlt egy év külgazdasági teljesítményét". Informátoraink ugyanis még hétfőn arról számoltak be: szinte eldöntött tény, hogy Szijjártó apparátusa bekebelezi a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nagy részét, egyúttal azonban a legújabb kormányfői elképzelések nyomán mégis önállósulhatna a diplomácia. Minderre az eddig már többször felmerült híresztelésekkel szemben nem a miniszter diplomáciai teljesítményével való kormányfői elégedetlenség miatt kerülhet sor, hanem azért, mert - mint azt a kormányhoz közelálló források állították - Szijjártó aggodalmakat fogalmazott meg az utóbbi hónapokban megsokasodott ütközetekben való részvételével kockáztatott "kiváló külgazdasági kapcsolatok", valamint az elmúlt egy évben (szerinte - a szerk.) elért eredmények veszélyeztetése miatt.
Noha a KKM egyelőre tehát nem tud róla, hogy átvennék Seszták Miklós fejlesztési miniszter tárcájának feladatköreit, s vélhetően Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke sem készül még föl a miniszteri kinevezésére, az biztos, hogy a kormányátalakításnak koránt sincs vége. Nemcsak több államtitkári kinevezés bizonytalan még, hanem bizonyos minisztériumi hatásköri kérdések is.