A tegnapi támadások hasonló forgatókönyv szerint zajlottak, az orosz gépek bombázták az al-Kaida helyi ága, az an-Nuszra Front terrorszervezet szövetségese, a Hódítás Hadserege által ellenőrzött területet is. Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja elnevezésű, Londonban székelő szír emigráns szervezet szerint a tegnapi bombázások is értek olyan mérsékelt felkelő csoportokat, amelyeket az Egyesült Államok támogat. Azt információt Washington nem erősítette meg.
Az orosz védelmi minisztérium jelentése szerint az IS négy állása ellen hajtottak végre újabb légi csapásokat, „szigorúan kerülve, hogy lakott területeken pusztítsanak." Vlagyimir Putyin tagadta, hogy az orosz légicsapásoknak civil áldozatai lennének. Úgy fogalmazott, információs támadás folyik ellenük és állította, hogy Moszkva összehangolja szíriai tevékenységét az amerikai hírszerzéssel és a Pentagonnal. Az amerikai hatóságok azonban ezt sem erősítették meg.
Ugyancsak libanoni forrásokra hivatkozva a Rreuters arról számolt be, hogy Irán szárazföldi csapatokkal is beszáll, Teherán máris több száz katonát küldött Szíriába, hogy Aszad elnök oldalán belépjenek a háborúba. A libanoni Hezbollah harcosok is készek a szárazföldi hadműveletre. A síita szárazföldi erősítést az orosz légierő támogatná.