A hozzám hasonló kövületek még emlékeznek a valaha volt leghosszabb rádiósorozatra. Vagy inkább Flóra mosószappan-operára. Igen, a Szabó családra gondolok, melyet cirka 48 éven át hallgatott a közönség előbb többé, végül kevésbé. 2500 adást ért meg, mire 2007-ben lemészárolta az egész famíliát a közöny – vagy inkább végelgyengülésben haltak ki? Parádés szereposztással segített eligazodni az akkori mindennapokban, helyes irányba terelgetve a hallgatóságot. Szórakoztatva nevelt – talán így mondták akkoriban.
Sok évtizede volt egy afféle tréfás véleménykutatás, vagy inkább korabeli kandi-riport, melyben az utca emberét faggatták a Szabó családról. Például, hogy hol laknak. Azt ugye tudták a sorozatból, hogy az angyalföldi – fiktív - Lapály utcában, ott is a 27/B. alatt. Sokan még el is magyarázták, hogy lehet odatalálni. Sőt, olyan is akadt, aki állította: járt már Balatonszépén, a család ugyancsak kitalált nyaralóhelyén. Innen már csak macskaugrás, hogy a kontrollálatlan médiafogyasztók állítólag gyűjtést szerveztek Isaura, a szép rabszolgalány felszabadítására, meg Esmeralda szemműtétjére is.
Mindez arról jutott eszembe, hogy a médiahatóság egy vizsgálatából kiderült: sokan valóságnak gondolják az Éjjel-nappal Budapestet. Hiába irreális a szereplők életvitele, a megkérdezett fiatalok számára mégsem egyértelmű, hogy amit az RTL-es doku-reality-ben látnak, az nem a valóság.
De ne csodálkozzunk. Olyanok is vannak szép számmal, akik még mindig elhiszik, hogy ez egy ország, ahol kormányzás folyik.