Corvinus Egyetem;

FOTÓ: Népszava

- Tiltakoznak a Corvinus feldarabolása ellen

A Magyar Liberális Párt szerint elmaradtak az egyeztetések az érintettekkel a Budapesti Corvinus Egyetem karainak leválasztásáról.

Bősz Anett, az ellenzéki párt ügyvivője szerdán azt mondta, tiltakoznak és elutasítják azt a döntést, hogy az egyetem három budai karát (az élelmiszer-, kertészettudományi és tájépítészeti) leválasszák az intézményről. Kevesellte az erre szánt felkészülési időt is.

Az egyetem óraadójaként is dolgozó liberális politikus közölte, a karok leválasztása 4500 hallgatót érint, de ha a pesti karokat is hozzászámolja, akkor 10 ezer hallgatónak üzeni azt ez a döntés, hogy nem dönthetnek a saját sorsukról. Bősz Anett szerint "érvágást" jelent a hallgatóknak az is, hogy bár a Corvinusra felvételiztek, nem corvinusos diplomát szereznek.

Mint mondta, a hallgatók tüntetésekkel, tiltakozásokkal többször kényszerítették már megfutamodásra a minisztériumot. Arra biztatja őket - folytatta - , hogy most is addig menjenek, amíg el nem érik a céljukat. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatási államtitkára kedden jelentette be: a gödöllői Szent István Egyetemhez kerül a Budapesti Corvinus Egyetem három budai kara. Az átalakítás tervezett időpontja 2016. január elseje. A Budapesti Corvinus Egyetem vezetése kedden sajnálattal vette tudomásul a javaslatot.

Lejárt a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) tisztségviselőinek megbízatása - Mohos Gábor, a püspöki kar titkára kivételével. A konferencia őszi rendes ülésén megválasztották az új tisztségviselőket: az MKPK elnöke Veres András szombathelyi megyéspüspök, alelnöke pedig Udvardy György pécsi megyéspüspök lett. A püspöki kar úgynevezett állandó tanácsába Erdő Péter bíboros, Esztergom-budapesti érseket, valamint Ternyák Csaba egri érseket választották be. A tisztségviselők megbízatása öt évre szól.