Görögország az euróövezeti pénzügyminiszterek pénteki döntése értelmében októberig jut 26 milliárd euróhoz a 86 milliárdos hitelprogram értelmében. Ennek fejében egyebek mellett nyugdíjreformot kell végrehajtania. A harmadik hitelt rendkívül kedvező feltételekkel folyósítják, hiszen 32,5 év alatt kell visszafizetni 1 százalék körüli kamattal.
A német sajtóban lassan kezd megszűnni a Ciprasz-ellenes hang. A Die Welt cikkírója szerint a görög miniszterelnök megérdemli Európa elismerését. Ha pedig sikerül a reformok útján tartani hazáját, új alapokra helyezheti az athéni gazdaságot. Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter a Bild am Sonntagban arra figyelmeztetett, hogy Athénnal pontról pontra át kell ültetnie a gyakorlatba a megállapodásban foglaltakat. A német parlament, a Bundestag szerdán szavaz a hitelmegállapodásról.
Angela Merkel a ZDF televízióban megvédte a Görögországgal szembeni kemény álláspontját. „Az sem segít, ha kedvesen elcseverészünk egymással, aztán két-három év múlva rosszabb lesz a helyzet, mind amilyen most” – emelte ki. Utalt arra, hogy megváltozott Athén hozzáállása, ami szerinte Wolfgang Schäuble érdeme is. Szerinte Görögország belátta, csak akkor képes a sajátlábára állni, ha reformokat visz véghez. Hozzátettem meg kell várni, hogy nem változik-e a munka intenzitása. Arra a kérdésre, nem tett-e rosszat Németország imázsának a kemény magatartás, elmondta, jelentős támogatást kaptak, egyebek mellett Írországtól és Portugáliától.
Merkel védelmébe vette Volker Kaudert, a CDU frakcióvezetőjét, aki megfenyegette a párt elhajló tagjait: ha nem szavazzák meg a hitelmegállapodást, akkor fontos bizottsági posztokat veszthetnek el a parlamentben. Mint a kancellár fogalmazott, Kauder egyetlen képviselőtársát sem akarta nyomás alá helyezni. Arra a kérdésre, minden képviselő szabadon szavazhat-e, Merkel kifejtette: „Természetesen”. Meggyőződését fejezte ki, hogy a javaslat átmegy a Bundestagon. Úgy véli, hogy a Nemzetközi Valutaalap is szerepet vállal a mentőcsomagban.