Brüsszel viszont a magyar értékeléshez képest jóval alacsonyabb számot közölt, szerinte ugyanis az uniós források jelenlegi 79,5 százalékos lehívási arányt képviselnek, ám ez év végéig meglódulhat. A magyar forráslehívási helyzetre való tekintettel a magyar fél tervei alapján, bizonyos Operatív Programok forrásainak vissza nem térítendővé alakításával 1 évet nyerne a kormány. Vezető uniós forrástól a Portfolió.hu úgy értesült, hogy nem lesz határidő-hosszabbítás, de a szabályok rugalmas alakításával lehet "játszani":
Nem hazánk az egyetlen tagállam, amely a támogatások lehívásának határidejét meghosszabbítaná. Magyarország tagja annak a "nyolcasnak", a Task Force on Better Implementation (jobb megvalósításért) csoportnak, amely erről alkudozik a Bizottsággal.Az akciócsoport felállítását a tavaly őszig viszonylag alacsonyabb forráslehívást produkáló tagországok számára hozta létre a Bizottság és számos területen ad nekik tanácsokat, hogy milyen lépésekkel, intézkedésekkel lehet gyorsítani a források lehívását, elkerülve a 2015 vége utáni forrásvesztést. Az eddig is ismert volt, hogy a 8 tagállam között Magyarország is ott van és ezen országok igényelték Brüsszeltől a, hogy kapjanak több időt a források lehívására.
A magyar hatóságok korábban összeállítottak egy akciótervet, amely igyekszik elérni a jobb magyar forráslehívást. Egyebek mellett módosították az Operatív Programokat és bizonyos projektek finanszírozását. Új projekteket vontak be bizonyos Operatív Programokba, illetve új pályázatokat is meghirdettek. Az idén az év végéig lezáruló, de kockázatosnak ítélt programokat felosztották a 2007-2013-as, illetve a 2014-2020-as ciklus forráskerete között. Megerősítették a projektek monitoringját, azaz szoros nyomon követését, hogy lássák, mikor miért és hol történnek nehézségek, amelyek a kedvezőtlenebb forráslehíváshoz vezetnének.