A fideszes házelnök a 444.hu videója szerint Felsőtárkányban, ahol a III. Ökopolisz Nyári Akadémián Schiffer András LMP társelnök-frakcióvezetővel beszélgetett, s úgy folytatta: "Egy normális, élhető világban. Nem azt mondom, hogy egy boldogabb világban, marhaságokat nem mondok, mert nekik rosszabb világ jut, mint ami nekem jutott a kommunisták alatt, de ez most nem politikai kérdés, más okai vannak ennek. De azt szeretném, ha nekik élhető világuk lenne".
Ezelőtt Kövér mégis arról beszélt, ha a jobboldal egy gyöngyvirág és a baloldal egy ibolya, akkor az a különbség köztük, hogy a gyöngyvirág nem gyűlöli a nemzetét. A baloldal "nemzetgyűlölőzésekor" hozzátette: az LMP-t nem sorolja ide. Szerinte egyébként az egész európai baloldal nemzet- és kereszténygyűlölő, s a kezdetektől bevándorláspárti is, aminek magyarázata, hogy a lassan elkopó eredeti bázisuk pótlását látják a betelepülőkben. A házelnök arra is panaszkodott, hogy 1990 után a kommunizmus kisöpréséhez szükséges minimális konszenzus sem jött létre a rendszerváltó erők között. Szerinte ez vezetett oda, hogy 2006-ra "polgárháborús állapotok" alakultak ki Magyarországon. Úgy vélte, Gyurcsány Ferenc szándéka tömeges utcai erőszakba forduló megmozdulásokra, ennek nyomán pedig demokráciakorlátozó intézkedések meghozatalára irányult. Ennek nyomán került az ország mélypontra. Elismerte, ők is szerepet játszottak abban, hogy "rossz irányba menjen el a demokrácia fejlődése", aminek egyik oka az engesztelhetetlen, arrogáns szembenállás, amikor mindig mindenki a legsarkosabb véleményt fogalmazza meg.
Schiffer András szerint a külföldi tőke és a volt kommunista tőkések között létrejött kiegyezés eredménye az a fejlődési pálya, amely az egész felzárkózási projekt bukását eredményezte Magyarországon. Az LMP frakcióvezetője ugyanakkor arról beszélt, az elmúlt öt év során az ország oda jutott, hogy aki helyben próbál meg boldogulni, de nem fideszesként tartják nyilván, elesik a lehetőségektől. A haza üdvét az egymás érveire nyitottabb stílus szolgálná, az egészpályás letámadás politikája azonban nem ebbe az irányba hat, bár az ellenfelek minősítésének is van teremtő ereje - fogalmazott.