Dárdai Pál;Hertha BSC;DFB Kupa;Arminia Bielefeld;

- Kupadöntőről álmodik Dárdai Pál

Bizakodóan tekint a jövőbe Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott már csak volt szövetségi kapitánya. Csapata, a Hertha BSC második edzőtábora után úgy vélte, ha minden a tervek szerint alakul, akkor akár tíz ponttal többet szerezhetnek, mint az előző szezonban. 

A berliniek a 2014/15-ös kiírásban 35 pontot gyűjtöttek, ezzel a 15. helyen végeztek. Bár a 16. helyezett Hamburg ugyanennyi pontot ért el, az észak-német csapatnak kellett osztályozót játszania rosszabb gólaránya miatt. Végül a HSV bent maradt az első osztályban. Dárdai a berlini Tagesspiegelnek elárulta, hogy az edzőtábor alatt nehezen szenderült álomba. S ez nem valamiféle belső békétlenségre vezethető vissza. A stájerországi edzőtáborban rendkívüli hőség nehezítette a munkát, ráadásul Dárdai szobájában nem volt klímaberendezés. „Ez nagyon kikészített” – mondta el a magyar szakember a német lapnak.

Ez volt azonban az egyetlen szervezési probléma. A csapat hozzáállásával nagyon elégedett. „Keményen dolgoztunk, ezért az egész csapatot nagy dicséret illeti” – fejtette ki. Elégedett azzal is, hogy a kilenc Ausztriában eltöltött nap alatt három edzőmeccset is lejátszhattak. Keddre szabadnapot adott a játékosainak, szerdán pedig a megszokott berlini környezetben folytatódnak az edzések. „Tovább akarunk lépni. Két hét elég lesz erre” – fejtette ki Dárdai Pál.

A csapat első tétmeccsét a DFB-kupában a másodosztályba felkerült Arminia Bielefeld ellen játssza augusztus 10-én. Az elmúlt években a Hertha több alkalommal már az első fordulóban búcsúra kényszerült. A magyar szakember álma az, hogy együttese bejusson a kupafináléba. Akkor ugyanis hazai környezetben léphetnének pályára a döntőben.

Magára haragította szomszédait Tokió. Kína és Dél-Korea egyaránt hevesen bírálta a japán nemzetbiztonsági kihívásokat taglaló Fehér Könyvet, amelyet július 21-én fogadott el a japán kormány. A tokiói parlament, az ellenzék tiltakozása mellett előzőleg megszavazott két kulcsfontosságú törvényjavaslatot, jóváhagyva a második világháború után elfogadott békealkotmány részleges átértelmezését.