Őszig előzetes letartóztatásban maradhat Tarsoly Csaba, a Quaestor-cégcsoport korábbi tulajdonosa és vezetője, valamint két társa. Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elmondta, az ügyészség a Quaestor-ügy mindhárom előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottja esetében indítványozta a kényszerintézkedés további két hónapos meghosszabbítását. Így Tarsolyék – akiket különösen nagy kárt okozó csalással és más bűncselekményekkel gyanúsítanak – a bíróság napokban várható döntése nyomán szeptember végéig maradhatnak rács mögött.
Megírtuk: a "Quaestor-törvény" betartatását és a teljes kárrendezést követelték károsultak szombat délután a Magyar Nemzeti Bank épülete előtt tartott demonstráción.
A Hold utca és Bank utca sarkán felállított színpadnál a szervezők becslése szerint mintegy 650-en gyűltek össze. A színpad felett felállított kivetítőn a Quaestor-ügyben megszólaló kormányzati szereplők korábbi nyilatkozataiból összeállított filmet vetítettek, hogy szembesítsék őket ígéreteikkel. A felszólalók arról beszéltek: a céljuk a 32 ezer károsult teljes kártalanítása, valódi kárrendezés 30 millió forintig. Úgy vélték ehhez a hétfejű sárkányt kell legyőzniük, az egy-egy fejet szimbolizáló papírmasékon a Orbán Viktor miniszterelnök, Matolcsy György jegybankelnök, Szijjártó Péter külügyminiszter, Rogán Antal fideszes frakcióvezető, Windisch László kötvénykibocsátásokat engedélyező jegybanki alelnök, a főszereplő Tarsoly Csaba Quaestor-vezér, illetve az ideiglenesen őt "helyettesítő" közmunkásból vezérigazgatóvá lett Orgován Béla jelent meg.
A Quaestor Értékpapír Zrt. ügye a tevékenységének március 10-i felfüggesztése óta újabb és újabb botrányelemekkel "gazdagodik". A legutóbbit az váltotta ki, hogy a míg a csalássorozat miatt Quaestor-kötvények vásárlóinak semmi, vagy legfeljebb 6 millió forintos kártérítés járt volna, a kormány új törvényt alkottatott és a betétbiztosításnál elfogadott 30 milliós kártérítést ígért. Ám ez ellen két károsult és két bank beadványban az Alkotmánybíróságnál tett panaszt, így annak döntéséig a kifizetéseket szintén a kormány - a károsultak szerint jogtalanul - leállította.