Az alelnök-jelölt 13 esztendeje dolgozik a Magyar Nemzeti Bankban - jelenleg éppen ügyvezető igazgatóként -, bizottsági meghallgatása során arról beszélt, hogy egy olyan jegybankban és jegybankért szeretne dolgozni, amely az új, hosszú távon is fenntartható, az egyensúlyt megőrző növekedési modellt támogatja minden eszközével. Ehhez elsősorban az elmúlt évek eredményeinek megőrzésére, a lefektetett alapokra történő építkezésre lesz szükség - mondta. Vagyis Nagy, mint az egyetlen jegybanki felső vezető, aki már a Simor András-féle előző elnöki periódusban az MNB-nél dolgozott vezető beosztásban, egyértelműen letette a voksot a Matolcsy György elnök által képviselt elvek mellett.
Az alelnök-jelölt utalt arra, hogy a gazdasági válság nemcsak a jegybankok szerepét, de számos alapvető közgazdasági kapcsolatot is átírt, vagy érvénytelenített. Sikeres gazdaságpolitikát csakis az új, még formálódó közgazdasági elképzelésekkel, azok ismeretében lehet folytatni, ezzel ismételten elkötelezte magát a Matolcsy György által képviselt unortodoxia mellett, ugyanis hangsúlyozta: az MNB 2013-tól lépett át az újító, a megelőző jegybankok csoportjába, és ezt a helyet a jövőben is meg kell tartania.
Nagy Márton, akit a növekedési hitelprogram atyjának tekintenek, meghallgatásakor utalt arra, hogy az árstabilitás elérése lehetővé, sőt kötelezővé tette, hogy az MNB a saját eszköztárával, konvencionális és nem konvencionális módon olyan átalakításokat hajtson végre a magyar gazdaság keretrendszerében, amelyek segítenek a gazdaságot fenntartható növekedési pályára állítani.