Akkor 229-en voksoltak igennek a 300 tagú törvényhozásban, de a javaslat csak az ellenzék képviselőinek köszönhetően szerzett többséget, mert a kormánypárt, a Sziriza képviselői közül 32-en nyomták meg a nem gombot. A mai voksolás legnagyobb kérdése az, nő-e ez a szám, vagy sem. Ha nem, akkor az azt jelzi, hogy a várható nagyon súlyos megszorítások ellenére Alekszisz Ciprasz kormányfő stabilizálta nemcsak hatalmát, hanem pártján belüli pozícióját is.
A múlt heti parlamenti szavazáshoz képest annyi változás történt a belpolitikában, hogy a miniszterelnök hétvégén kitessékelte a kormányból a hitelmegállapodást mereven elutasító tárcavezetőket és miniszterhelyetteseket, köztük a baloldali platform szószólójának tartott Panajotisz Lafazaniszt.
Bár a görög sajtóban folyamatosan olvashatóak olyan értesülések, amelyek szerint Ciprasz szeptemberre vagy októberre előrehozott választással akarja stabilizálni hatalmát, s így akar megszabadulni a legradikálisabb pártársaktól, Olga Gerovassziliu, az új kormányszóvivő azt közölte, „egyelőre” nincs napirenden az idő előtti voksolás kiírása.
„A választások a jelenlegi helyzetben nem járnának semmiféle haszonnal, ezért senki sem tervez egy ilyen lépést – jelentette ki az állami ANA hírügynökségnek. Hozzátette, jelenleg a legfontosabb feladat, hogy véghez vigyék a hitelezőkkel kötött megállapodást.