A csúcsmeccs az ázsiai öklöző számára is remek bevételt hozott: 160 millió dollárt keresett az eltelt 12 hónap alatt, százat az „évszázad mérkőzéséből”, ezzel a második helyre rukkolt elő a tavalyi 11-ről.
A többi sportoló messze lemaradva követi a két bokszolót. A harmadik helyen ugyanis a 2014-es év Aranylabdása, Cristiano Ronaldo áll, „mindössze”, 79,6 millió dollárral.
A rangsorban örök riválisa, Lionel Messi követi 73,8 millióval. Az ötödik helyen a teniszlegenda Roger Federer neve bukkan fel 67 millióval, majd két kosaras, LeBron James (64,8 millió) és Kevin Durant (54,1 millió) következik. A 8.és 9. helyen két golfozó áll, Phil Mickelson (50,8 millió) és Tiger Woods (50,6 millió) személyében, majd a Top 10-es listát szintén az NBA-sztár, Kobe Bryant zárja 49,5 millióval.
A Forbes szerint minden idők legnagyobb bevételt generáló egynapos sporteseménye lett Mayweather és Pacquiao május 2-i összecsapása. A jegybevételekből, a televíziós közvetítések jogdíjából, szponzori díjakból megközelítőleg 600 millió dollár (közel 168 milliárd forint) folyt be a szervezőkhöz. A kizárólag erre az összecsapásra kötött televíziós előfizetésekből (pay per view) nagyjából 430 millió dollár folyt be.
Az Egyesült Államokban 4,4 millió, Angliában pedig 700 ezer néző fizetett 90 vagy 100 dollárt azért, hogy élőben követhesse figyelemmel a Las Vegas-i találkozót, amelyet egyhangú pontozással végül Mayweather nyert meg. A bevételi csúcsot az egynapos sportesemények tekintetében a tavalyi Super Bowl, azaz az amerikaifutball-liga (NFL) döntője tartotta 500 millió dollárral.