Az ülésen Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára ismertette a tárca indítványait. Hangsúlyozta, hogy a módosítások összességében nem befolyásolják a költségvetés fő irányait, illetve főbb számait. A javaslat benyújtásával a 2016-os uniós módszertan szerinti 2,0 százalékos hiánycél változatlan marad - tette hozzá. Ismertetése szerint a módosítások részben a parlamenti vita során megismert indítványok hatásait vezetik át, példaként említette a bankadó miatti alacsonyabb bevételt, vagy a kormánydöntések szerinti pluszkiadásokat. A számszaki változásokat érintő javaslatban egy érdemi változtatás van: az Országvédelmi Alap előirányzata 100 milliárd forintról 70 milliárd forintra csökken.
A kormány nem támogatta, és a bizottság sem fogadta el a honvédelmi és rendészeti bizottságnak azt a javaslatát, amely a brókerbotrányban érintett Honvéd Egészségbiztosítási Pénztár tagjainak nyugdíjcélú megtakarításaira a rendkívüli kormányzati intézkedések terhére különített volna el 1,8 milliárd forintot, ami a mintegy 27 ezer katona, rendvédelmi dolgozó egészségpénztári megtakarítása.
A költségvetés bevételi főösszegét a törvényjavaslat 11 milliárd forinttal 15 800 milliárd forintra, a kiadási főösszegét pedig 9 milliárd forinttal 16 560 milliárd forintra emeli, a hiány így 1 milliárd forinttal kevesebb, lényegében nem változik, 760,5 milliárd forint lesz.
A módosító javaslat 2016-ra 797,8 millió forint többlettámogatást nyújt a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Nemzeti Sportközpontok fenntartásába kerülő új létesítmények - Tüskecsarnok és uszoda, tanuszodák, Nemzeti Kézilabda Akadémia, és Nemzeti Kosárlabda Akadémia, Mátraházi Edzőtábor - üzemeltetési költségeinek biztosítására.
A javaslat a győri önkormányzatnak 2016-ban a XIV. Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 2017-es megrendezéséhez, sportlétesítmény-fejlesztésekhez 3,2 milliárd forintot biztosít. A törvényjavaslat 400 millió forint támogatást nyújt a Debreceni Repülőtér működési költségére, 500 millió forinttal pedig a nemzetpolitikai tevékenységek előirányzatát bővíti. Öt százalékkal 535 millió forintra emelkedik 2016-ra a jelnyelvi tolmácsszolgáltatásra fordított összeg, az autista otthonok, értelmi sérült és halmozottan fogyatékosokat ellátó lakóotthonok támogatásához 190 millió forint pluszforrást ad.
A módosítás szerint a bankadó visszatérítés bevezetése miatt összesen legfeljebb 10 milliárd forint illeti meg azokat a hitelintézeteket, amelyek esetében a vállalkozói kölcsönök állománya 2009. és az adóévet megelőző második adóév között nőtt, ez az Országvédelmi Alap csökkentésénél jelenik meg. A visszatérítést a növekedés arányában az adóhatóság állapítja meg, a bankok külön kérelmére.
A javaslat 317 millió forintos többlettámogatással biztosítja a sportági fejlesztési koncepciók megvalósítását, ez biztosítja 2016-ra is a 16 kiemelt sportágat képviselő sportszövetség 2015-össel megegyező támogatását, mely a fejlesztési támogatásokkal együtt a sportágak 15 milliárd forintos éves támogatását jelenti.
A Sulinet hálózat sávszélességének bővítésére 300 millió forintos támogatást nyújtanak, a hálózathoz 1106 új intézmény csatlakozik, ennek az üzemeltetési költsége 271,3 millió forint.
A módosítás szerint a XXXI. Nyári Olimpiai Játékokra való felkészüléshez 552,3 millió forint plusztámogatást biztosít. A javaslat az eredeti 3 milliárd helyett 15 milliárd forintot nyújt a nagyvállalatok kapacitásbővítő beruházásaira az NGM nemzetgazdasági támogatások előirányzat terhére, amely szintén az Országvédelmi Alapot csökkenti. A pesthidegkúti uszoda beruházáshoz 300 millió forint, a Budai Vigadó épületének felújításához 2,5 milliárd forint, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campus új épületéhez 12,5 milliárd forint, a Lakitelek Népfőiskola rekonstrukciójához pedig 2,6 milliárd forint támogatás szerepel a javaslatban.