Egyes sajtójelentések négy egyiptomi sebesültről szólnak, mások szerint a támadásnak több tucat sebesültje van, köztük helyi bazártulajdonosok és turisták. Az egészségügyi minisztérium is négy sebesültről - köztük két rendőrről - számolt be, és közlése szerint turisták nincsenek a sebesültek között.
A két agyonlőtt merénylő sorsáról is eltérő hírek láttak napvilágot, egyes értesülések szerint a rendvédelmi erők tagjai végeztek velük, az al-Maszrávi egyiptomi hírportál helyi forrásokra hivatkozva viszont azt állította, hogy egyikükkel elfogása után saját társa végzett. Az idézett források feltételezése szerint utóbbi így akarta megakadályozni, hogy a társa a támadással kapcsolatos információkat árulhasson el a hatóságoknak.
Hírügynökségi jelentések szerint a terroristák autóval érkeztek a templomkomplexumhoz közeli parkolóba. Ketten golyózáport zúdítottak azokra a rendőrökre, akik a világhírű látványossághoz vezető utat őrizték, harmadik társuknak pedig sikerült átjutnia a rendőrségi útakadályon, és ott működésbe hozta robbanószerkezettel felszerelt mellényét.
Egyelőre egyik Egyiptomban tevékenykedő iszlamista milícia sem jelentkezett a merénylet elkövetőjeként. Az iszlamista Mohamed Murszi volt egyiptomi elnök 2013-as megbuktatása óta rendszeressé váltak a kisebb-nagyobb robbantásos merényletek, amelyek célkeresztjében majdnem mindig a biztonsági erők tagjai állnak. A közkedvelt idegenforgalmi célpont ellen indított támadás komoly csapást jelenthet azok számára, akik a forradalmi évek káosza miatt mélypontra zuhant turizmus újraélesztéséért küzdenek. Nem egész egy hete ismeretlen motorosok lőtték agyon az egyiptomi idegenforgalmi rendészet két tagját a gízai piramisok közelében.
A szerda délelőtt végrehajtott luxori merényletre reagálva a műemlékvédelmi miniszter utasítást adott a régészeti helyszínek védelmének megerősítésére, amelyet a belügyi tárcával együttműködve hajtanak végre - jelentette a MENA hivatalos hírügynökség.